10:55 19.06.2020

Експерт ЄСПЛ, що долучився до команди адвокатів Порошенка, назвав обвинувачення проти п'ятого президента політично мотивованими

2 хв читати
Експерт ЄСПЛ, що долучився до команди адвокатів Порошенка, назвав обвинувачення проти п'ятого президента політично мотивованими

Справа проти п'ятого президента України, нардепа лідера партії "Європейська солідарності" Петра Порошенка мотивована політичними міркуваннями, заявляє колишній старший юрист Європейського суду з прав людини, експерт в галузі європейського права Грегорі Туан Ді Дьйодоне, який долучився до команди захисту.

Як повідомляє в п'ятницю прес-служба "Європейської солідарності", адвокат заявив: "Сьогодні я маю честь бути одним із адвокатів пана Петра Порошенка, колишнього президента-реформатора та одного з лідерів опозиції в Україні. Після першого вивчення елементів його справи та надмірних і непослідовних обвинувачень, висунутих проти нього, можу без розумних підстав для сумнівів стверджувати, що порушене провадження у цій справі нагадує таке, що є у своїй основі вмотивоване політичними міркуваннями".

"До такого висновку мене привели обставини непокійного політичного контексту, який існує в Україні з травня 2019 року, відсутність незалежної від нинішнього вищого керівництва держави Генеральної прокуратури, дефіцит справедливості у поспішному здійсненні провадження проти пана Порошенка та викриття за результатами телефонного прослуховування від листопада 2019 року", - зазначає європейський юрист.

За його словами, у такий спосіб влада в Україні порушує численні положення Європейської конвенції про права людини і, зокрема, статтю 18 ЄСПЛ, що забороняє використовувати політичні мотиви для обмеження свобод, статтю 6, пункт 2 (презумпція невинуватості) і статтю 5 (право на свободу).

"Як досвідчений юрист із прав людини я стурбований таким станом справ в Україні і закликаю до демократичного розвитку в напрямі повного та ефективного дотримання принципів верховенства права", - зазначає Грегорі Туан Ді Дьйодоне.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

Посол ЄС сподівається, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо законопроекту про ВРП

Україна очікує від США підтримки у наданні ПДЧ та активної участі у Кримській платформі - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА