13:26 03.07.2020

Посол: Вибори президента Білорусі жодним чином не вплинуть на двосторонні відносини з Україною

2 хв читати
Посол: Вибори президента Білорусі жодним чином не вплинуть на двосторонні відносини з Україною

Вибори президента Білорусі - воля білоруського народу, і це жодним чином не вплине на двосторонні відносини України та Білорусі, заявив посол Білорусі в Україні Ігор Сокол.

"Ми виходимо з того, що вибори президента Білорусі - воля білоруського народу. При цьому я упевнений, що це жодним чином не вплине на двосторонні відносини, тому що тут багато залежить від ставлення простого народу. Ставлення білоруського народу до України відоме, воно не підлягає жодній зміні чи ревізії. Цього ж ми очікуємо від українського народу стосовно білоруського", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Сокол наголосив, що в основі двосторонньої співпраці України та Білорусі лежать глибокі економічні, культурно-гуманітарні та родинні зв'язки.

"Президентські вибори відбудуться, це буде вибір білоруського народу. В Україні за роки суверенітету зараз шостий президент. І мені здається, це жодним чином не позначається на білорусько-українських відносинах, тому що в основі двосторонньої співпраці лежать глибокі економічні, культурно-гуманітарні та родинні зв'язки", - зазначив посол.

Водночас, оцінюючи настрої населення в Білорусі у зв'язку з виборами президента, дипломат зазначив, що електоральна кампанія в Білорусі тільки розпочалася, реєстрація кандидатів ще не завершена, і пояснив, що кандидатом у президенти може бути зареєстрований той, хто зібрав понад 100 тис. підписів громадян.

"Деякі ініціативні групи почали під час збору підписів проводити незаконні акції, причому пов'язані з порушенням громадського порядку. Доходило до зневажання опонентів не лише з числа нинішньої влади, а й зневажання працівників правоохоронних органів. Реакція правоохоронних органів у цій ситуації абсолютно адекватна - їхнє завдання забезпечення порядку і стабільності в суспільстві", - зазначив Сокол.

Він наголосив, що "все має бути в рамках закону: і на стадії підготовки до виборів, і на стадії реєстрації кандидатів у президенти, і в подальших діях".

Відповідаючи на запитання про те, чи нормалізується ситуація в Білорусі до виборів, посол сказав, що вважає її нормальною для електорального періоду.

"Я виходжу з того, що вона і зараз нормальна для електорального періоду. І я дуже радий, що держава в цій ситуації в повному обсязі виконує свої зобов'язання перед громадянами щодо підтримання правопорядку і забезпечення виборчого процесу відповідно до білоруського законодавства"


Повний текст інтерв'ю з Соколом буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Реакція "демокорупціонерів" показує, наскільки точно ми потрапили в ціль - Деркач

ЦВК встановила невідповідність деяких кандидатур, внесених до складу тервиборчкомів, вимогам Виборчого кодексу

Депутати запропонували штрафувати за незаконне використання ознак приналежності до БЕБ

Половина українців висловилася за відновлення повноцінних зв'язків із населенням непідконтрольних територій

Кравчук заявляє, що п'ять років не спілкувався з Медведчуком навіть телефоном і вважає його позицію щодо Донбасу неприйнятною

Суд відклав розгляд позову про призначення місцевих виборів в Україні до 14 вересня

Кравчук заявляє, що готовий сісти за стіл переговорів із людьми з ОРДЛО, які не брали участі у війні та представляють громадянське суспільство

МФО "За демократичну Білорусь" у Верховній Раді зареєструє заяву про невизнання результатів виборів президента Білорусі

"Евросолидарность" призывает стороны обеспечить открытый и мирный диалог по выходу из политического кризиса в Беларуси

У "Слузі народу" закликали владу Білорусі до стриманості щодо протестувальників і підтримали право людей на мирний протест

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА