16:21 03.07.2020

ВР 286 голосами підтримала звільнення голови НБУ Смолія

3 хв читати
ВР 286 голосами підтримала звільнення голови НБУ Смолія

Верховна Рада у п'ятницю підтримала постанову про відставку голови Національного банку України (НБУ) Якова Смолія.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за документ у цілому проголосували 286 народних депутатів.

Фракція "Слуга народу" дала 211 голосів "за", "Опозиційна платформа - За життя" - 22 голоси, депутатська група "Партія "За майбутнє" - 17 голосів, депутатська група "Довіра" - 18 голосів, "Батьківщина" - 13 голосів, позафракційні - 5 голосів. Фракції "Європейська солідарність" і "Голос" одноголосно проголосували "проти".

"Я прийняв важке, але необхідне рішення піти у відставку, оскільки впродовж тривалого часу на НБУ чиниться систематичний політичний тиск. Тиск із метою затвердження рішень, які не є економічно обґрунтованими, які фокусуються на короткострокових простих перемогах і можуть дорого коштувати українській економіці й Україні в більш довгостроковій перспективі", - сказав із трибуни парламенту Смолій.

Голова НБУ пояснив, що як методи тиску використовувалися мітинги біля стін Нацбанку, на яких виступали "депутати, що сидять у залі", а також блокування його будинку та будинків його заступників.

"На радах нардепів, представників Кабміну, прем'єр-міністра, президента неодноразово в бік Нацбанку лунали заклики залити економіку грошима, скасувати базові принципи регулювання банківської системи, встановити курс, щоб експортерам було краще, поставити інфляцію 11% і курс 30 грн/$1, тому що такі параметри закладені до державного бюджету. Це причини, що змусили мене прийняти те рішення, про яке я вас поінформував", - додав він.

Водночас голова комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха зазначив, що встановлення курсу для експортерів - це питання того, наскільки їм складно в умовах падіння промисловості, "спричиненої надзвичайним патологічним зміцненням нацвалюти", а питання "заливання економіки грошима" - це питання "патологічної стерилізації нацвалюти, яке призвело до відсутності грошей у реальному секторі економіки".

"Не можна собі уявити, що голову НБУ зніматимуть за виконання своєї конституційної функції, за рекордний за 28 років нашої незалежності рівень інфляції. На сьогодні $28 млрд золотовалютних запасів - це теж ставлять у провину НБУ. Здійснюваний тиск - це не тиск, це цькування, організоване паном Коломойським і його фракціями та групами, які перебувають у цій залі", - заявив п'ятий президент України Петро Порошенко.

Як повідомлялося, ввечері 1 липня стало відомо, що голова НБУ Смолій подав президентові заяву про відставку й пояснив її систематичним політичним тиском, що чиниться на НБУ впродовж тривалого часу. "Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституціональні основи центрального банку в Україні", - заявив Смолій.

Зеленський 2 липня прийняв його відставку й передав на розгляд Верховної Ради проект постанови про звільнення Смолія з посади голови НБУ, а парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав цю постанову.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА