Інтерфакс-Україна
21:17 03.07.2020

Глави МЗС України та Туреччини скоординували кроки щодо забезпечення прав та інтересів кримських татар в окупованому Криму і звільнення українських політв'язнів

2 хв читати
Глави МЗС України та Туреччини скоординували кроки щодо забезпечення прав та інтересів кримських татар в окупованому Криму і звільнення українських політв'язнів

Міністри закордонних справ України і Туреччини Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу під час зустрічі скоординували кроки, зокрема на міжнародних майданчиках, щодо забезпечення прав та інтересів кримських татар в окупованому Криму і звільнення українських політв'язнів, які незаконно утримуються на півострові і на території країни-окупанта - РФ, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

"Туреччина вкотре підтвердила незмінність підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, невизнання незаконної окупації Криму Російською Федерацією. Міністри скоординували кроки, зокрема на міжнародних майданчиках, щодо забезпечення прав та інтересів кримських татар в окупованому Криму і звільнення українських політв'язнів, які незаконно утримуються на півострові і на території країни-окупанта - РФ", - йдеться в повідомленні МЗС у п'ятницю.

Крім того, Чавушоглу підкреслив відданість Туреччини домовленості про будівництво житла для вимушених переселенців з Криму. Він також заявив про готовність турецької сторони виділити допомогу для подолання наслідків повеней у західних областях України.

Міністри домовилися сприяти проведенню найближчим часом 12-го засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, а також чергового раунду переговорів з підготовки до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.

Як наголошується, міністри висловили сподівання, що вже незабаром будуть завершені внутрішньодержавні процедури і запрацює угода про взаємне визнання водійських посвідчень.

"Турецька сторона також поінформувала про включення України до списку країн, громадяни яких мають право на отримання короткострокових туристичних видів на проживання, а також про готовність опрацювати питання спрощення візових вимог для громадян України, які проходять лікування в Туреччині. Міністри домовилися активізувати роботу щодо укладання двосторонньої угоди про соціальне забезпечення", - зазначає МЗС України.

Кулеба подякував турецькій стороні за надану гуманітарну допомогу для протидії поширенню пандемії коронавірусу. Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили взаємодію в питанні розробки, виробництва і тестування вакцини і ліків від цієї хвороби.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

Кадрові ротації мають дати імпульс позитивним змінам у сфері безпеки та оборони - Чернєв

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА