16:54 13.07.2020

ВР ухвалила в першому читанні законопроект про приватизацію земель державних сільгосппідприємств

2 хв читати
ВР ухвалила в першому читанні законопроект про приватизацію земель державних сільгосппідприємств

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3012-2, згідно з яким пропонується встановити порядок приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій та забезпечити працівників таких підприємств правом на одержання земельної частки.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)" підтримали 267 народних депутатів.

Документом передбачається, що приватизації підлягають лише землі державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій. Запроваджуються норми, за якими приватизація земель сільськогосподарських підприємств може здійснюватися і в процесі приватизації самих підприємств, і без ухвалення рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також під час ліквідації підприємств.

Встановлюється, що під час приватизації земель підприємств здійснюється розподіл їхніх сільськогосподарських угідь. До 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств, визначається за середнім розміром паю у районі, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га).

До 20% земель передається у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, яка передається у власність однієї особи, не може перевищувати 2 га).

Не менше ніж 40% передається в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств). У разі приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств, землі, що залишилися після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, на яке перетворюється підприємство.

Законопроект передбачає, що несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні підприємства, під час його ліквідації передаються в комунальну власність територіальних громад за місцем їх розташування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Білоруська влада повинна негайно припинити насильство і звільнити політв'язнів

Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

"Слуга народу" призначила позачерговий з'їзд на 29 серпня - Качура

Кабмін призначив заступником міністра інфраструктури з цифрової трансформації колишнього IT-директора "Vodafone Україна" та "Укргазвидобування"

Україна має намір вийти з Рішення про створення Ради командувачів Прикордонними військами

Жорстка позиція ЄС щодо ситуації в Білорусі зможе запобігти можливій агресії Росії проти цієї країни - Безсмертний

Лукашенко стверджує, що в акціях протесту беруть участь безробітні, і він "по-хорошому попереджає" їх влаштуватися на роботу

Помпео: Громадяни Білорусі мають здобути свободи, за які вони виступають

Офіс генпрокурора направив до Генпрокуратури Білорусі запити про видачу 28 затриманих "вагнерівців"

Кулеба про результати виборів президента Білорусі: Оцінок ми поки що не давали, стежимо за процесом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА