16:54 13.07.2020

ВР ухвалила в першому читанні законопроект про приватизацію земель державних сільгосппідприємств

2 хв читати
ВР ухвалила в першому читанні законопроект про приватизацію земель державних сільгосппідприємств

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №3012-2, згідно з яким пропонується встановити порядок приватизації земель державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій та забезпечити працівників таких підприємств правом на одержання земельної частки.

Відповідний законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)" підтримали 267 народних депутатів.

Документом передбачається, що приватизації підлягають лише землі державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій. Запроваджуються норми, за якими приватизація земель сільськогосподарських підприємств може здійснюватися і в процесі приватизації самих підприємств, і без ухвалення рішення про їх приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також під час ліквідації підприємств.

Встановлюється, що під час приватизації земель підприємств здійснюється розподіл їхніх сільськогосподарських угідь. До 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери (при цьому площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств, визначається за середнім розміром паю у районі, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га).

До 20% земель передається у власність учасникам бойових дій для ведення особистого селянського господарства (при цьому площа земель, яка передається у власність однієї особи, не може перевищувати 2 га).

Не менше ніж 40% передається в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств). У разі приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств, землі, що залишилися після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, на яке перетворюється підприємство.

Законопроект передбачає, що несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні підприємства, під час його ліквідації передаються в комунальну власність територіальних громад за місцем їх розташування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За Зеленського на позачергових виборах готові проголосувати майже 40% українців, які визначилися з вибором, за Порошенка та Бойка понад 15% - R&B Group

ЄС має намір надати нового імпульсу партнерським відносинам із південними сусідами

Кабмін запропонував уповноважити Раду звільняти директора НАБУ при наявності чітких підстав

Чутки про відставку Шмигаля не мають жодних підстав - заступник глави Офісу президента

Партіям "Слуга народу" та "За майбутнє" не вистачило голосів, щоб їхній представник очолив Київську обладміністрацію, наступне голосування - у п'ятницю

"Голос" ініціює відставку Тарану з посади міністра оборони

МЗС України направило РФ ноту протесту через незаконне переміщення т.зв. гумконвою на окуповану нею частину Донбасу

Посол України допускає, що вручення йому ноти МЗС Білорусі пов'язане з приїздом до Мінська Лаврова

"Євросолідарність" пропонує "Самопомочі", "Свободі", "Голосу", "Батьківщині", "НРУ" та "УГП" створити більшість у Львівській облраді - Синютка

МЗС України вважає реакцію Білорусі на протести біля білоруського посольства "надмірно емоційною та загалом безпідставною"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА