Інтерфакс-Україна
18:17 14.07.2020

Хомчак і заступник керівника Офісу президента відбули на Донбас для вивчення обставин загибелі українського військового медика в районі Зайцевого - ОП

2 хв читати
Хомчак і заступник керівника Офісу президента відбули на Донбас для вивчення обставин загибелі українського військового медика в районі Зайцевого - ОП

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак і заступник керівника Офісу президента України Роман Машовець відбули на Донбас для вивчення обставин обстрілу українських військових у районі н.п. Зайцеве (Донецька область).

Як повідомляє прес-служба глави держави, президент України Володимир Зеленський тримає під особистим контролем ситуацію зі вбивством військового медика та пораненням бійців під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця на Донбасі 13 липня. Так, для виконання завдання президента на місце виїхали головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак і заступник керівника Офісу президента Роман Машовець.

"Висловлюємо найщиріші співчуття сім'ям загиблих. Це незбагненна трагедія для них, для нас, для країни", - заявив глава держави.

Зеленський наголосив, що вчорашнє вбивство українських військових - "це черговий доказ цинізму, брехливості й нелюдяності бойовиків".

"Тут не може бути жодного подвійного трактування. Є конкретний умисний злочин – вбивство, засідка і повторне вбивство. Все це зайвий раз переконує в тому, що війна триває", - зазначив Зеленський.

Також президент наголосив, що війна триватиме, допоки з іншого боку лінії фронту є зацікавлені в дестабілізації ситуації, і "й допоки бойовики відкривають вогонь після підтвердження режиму тиші по білих касках та по медиках".

"Ця трагедія ще раз повертає нас до розуміння наших фундаментальних цінностей. Україна повинна жорстко охороняти свої території. Україна повинна жорстко відповідати на підлі дії бойовиків. Україна повинна чітко розуміти ризики, які становить існування сірих кримінальних анклавів. Україна повинна завжди знати ціну "обіцянкам" тієї сторони", - наголосив президент.

Як повідомлялося, 13 липня російські найманці обстріляли групу українських військових, котрі здійснювали евакуацію тіла бійця ЗСУ в районі н. п. Зайцеве. Внаслідок ворожого вогню військовий медик загинув, один військовослужбовець дістав поранення, ще один - бойове травмування.

Прокуратура Донецької області розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, представниками не передбачених законом збройних формувань РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА