Інтерфакс-Україна
11:47 24.07.2020

Уряд готовий внести на розгляд парламенту законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції

2 хв читати
Уряд готовий внести на розгляд парламенту законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляє, що Кабінет Міністрів України готовий внести на розгляд Верховної Ради законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції.

"Найближчим часом уряд буде готовий внести законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції на розгляд парламенту. Нині наш фокус на найкращому впровадженні цього законодавства, необхідно продемонструвати на прикладах в Україні, що таке законодавство ефективно працює", - наводить слова Стефанішиної прес-служба віце-прем'єра.

На її думку, сьогодні Україна на крок ближче до ратифікації Стамбульської конвенції, оскільки парламент попереднього скликання вже ухвалив закони, які фактично вводять основні положення документа.

Раніше Стефанішина заявляла, що Стамбульську конвенцію можна ратифікувати із застереженнями щодо конкретних статей.

Як повідомлялося, Міністерство соціальної політики України розробило законопроект стосовно ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству у новій редакції із застереженнями, що Україна залишає за собою право не застосовувати окремі положення Конвенції та не змінювати свого законодавства щодо інститутів шлюбу й усиновлення.

У травні 2019 року керівники 24 дипломатичних місій в Україні констатували вразливість ЛГБТК-спільноти (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, квір) перед сексуальною дискримінацію, зокрема злочинами на ґрунті ненависті. Дипломати також закликають Україну повністю імплементувати Національну стратегію з прав людини і відповідний план дій, ратифікувати Стамбульську конвенцію й зробити інші необхідні кроки для забезпечення здійснення всебічних антидискримінаційних заходів.

Законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції вніс п'ятий президент України Петро Порошенко на розгляд парламенту VIII скликання в листопаді 2016 року. Але оскільки законопроект не було ухвалено у першому читанні за основу й у зв'язку з припиненням повноважень президента України, який вніс законопроект, відповідно до ч.3 ст.105 регламенту Верховної Ради, його було знято з розгляду 20 травня 2019 року, в день інавгурації президента Володимира Зеленського.

На початку червня у відповіді на петицію в Офісі президента заявили, що Зеленський внесе на розгляд ВР законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції після надання Міністерством закордонних справ України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА