Інтерфакс-Україна
17:00 25.07.2020

Мінекономіки і депутати проконсультуються з міжнародними партнерами, щоб законопроект про локалізацію не порушував зобов'язань України - Корнієнко

3 хв читати
Мінекономіки і депутати проконсультуються з міжнародними партнерами, щоб законопроект про локалізацію не порушував зобов'язань України - Корнієнко

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, а також керівники фракції "Слуга народу" у Верховній Раді проводитимуть консультації з міжнародними партнерами, щоб ухвалений у першому читанні законопроект №3739 про локалізацію не суперечив міжнародним зобов'язанням України, заявив перший заступник голови фракції та керівник партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

"Потрібно зрозуміти один момент: чи повинні ми виконувати зобов'язання перед міжнародними партнерами? Абсолютно повинні - це наші партнери, ми разом працюємо, ми йдемо в Європейський Союз, інтегруємося у світову економіку, ми маємо бути в тій дорожній карті, в якій ми вже кілька років перебуваємо. (...) Чи повинні ми паралельно працювати над захистом і розвитком власної економіки? Також повинні. Ось між цими двома полюсами ми маємо знайти той механізм, який не порушуватиме міжнародних договорів, не викликатиме заперечень у міжнародних партнерів, але водночас допомагатиме нашій економіці зростати", - сказав Корнієнко в суботу на брифінгу під час партійного тренінгу "Слуги народу" в КВЦ "Парковий".

За словами депутата, деякі положення законопроекту №3739, який ВР ухвалила в першому читанні, суперечать міжнародним договорам України, і Кабмін разом із депутатами вестиме переговори з партнерами, щоб отримати варіант тексту, який задовольнить і українських виробників, і відповідатиме нормам, під якими Україна підписалася у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

"Локалізація - це поширене явище, у багатьох країнах воно є і по-різному реалізоване. Та модель, яку запропонували автори і під нею підписалися всі керівники фракції, підписалися під нею на перше читання, вона дійсно може розглядатися партнерами як певний вихід за рамки наших договорів. Ми наразі проводимо консультації, їх проводить і Мінекономрозвитку, і ми як керівники фракції з нашими міжнародними партнерами, і уряд багато над цим працює, щоб вийти на ту модель локалізації, на ті умови, які не суперечитимуть міжнародним договорам України, але виконуватимуть своє основне завдання - підтримку нашої промисловості, яка в цей час точно потребує додаткових стимулів і з боку держави. Тому що падіння промислового виробництва, і нам треба поступово говорити про те, що ми в Україні також можемо і маємо промисловий товар виробляти", - додав перший заступник голови фракція.

Корнієнко зазначив, що локалізація виробництва стосуватиметься саме підприємств і буде мало відчутна для кінцевого споживача.

"Це локалізація промислова, там мало що стосуватиметься кінцевого споживача. Це стосується виробників великої техніки, видобувної промисловості - це все розвиток промисловості. Тому ми проводитимемо далі консультації, наразі є час на подання правок до другого читання. Я думаю, що ближче до вересня й у вересні проводитимемо консультації і визначатимемо той формат закону, який буде прийнятним для міжнародних зобов'язань України і водночас розвиватиме нашу економіку і промисловість", - уточнив нардеп.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мирна угода повинна гарантувати безпеку суверенітету України, історія спостерігає за нами – Макрон

Київська влада роз’яснила підпорядкування структур КМДА та КМВА

Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини

РФ веде потужну інформаційну війну проти всієї Європи - депутат Європарламенту Брейза

Заява Росії та Китаю про "усунення корінних причин війни" свідчить про готовність КНР легітимізувати військову агресію під виглядом "безпекових інтересів" - Фріз

Франція планує обслуговувати передані ЗСУ гармати Caesar за рахунок доходів від заморожених активів РФ – Барро

Зеленський: останнім часом у нас дуже активна і продуктивна комунікація з США щодо припинення вогню

Арсеній Яценюк: росіяни повинні нести відповідальність за все, що робить Путін

Канцлер Німеччини Мерц: Україна може стати членом ЄС до членства в НАТО

Канцлер ФРН Мерц заявив, що США не вдасться проводити торговельні переговори з державами ЄС окремо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА