12:29 30.07.2020

У парламенті України немає законопроектів про вибори на Донбасі - спікер

3 хв читати
У парламенті України немає законопроектів про вибори на Донбасі - спікер

Жодних проектів закону про вибори на Донбасі до Верховної Ради не надходило, заявляє голова парламенту Дмитро Разумков.

"Станом на сьогодні пропозицій ні від профільного віце-прем'єр-міністра (Олексія Резнікова - ІФ), ні від інших суб'єктів законодавчої ініціативи (це Верховна Рада, Кабінет Міністрів і глава держави) до Верховної Ради, наскільки мені відомо, не надходило", - сказав Разумков на прес-конференції в Харкові в четвер.

Спікер також зазначив, що Україна здатна забезпечити проведення виборів на всій території держави, якщо це буде можливо.

30 липня набула чинності постанова Верховної Ради про призначення виборів до місцевих органів влади на неділю, 25 жовтня, поточного року.

Передбачено, що 25 жовтня відбудуться "чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", окрім окупованого Криму та окупованих територій Донбасу.

"Вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей не призначаються і не проводяться", - йдеться в постанові.

Крім того, "у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст Донецької та Луганської областей вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначаються і не проводяться".

Згідно з документом, вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у зазначених регіонах "буде призначено у встановлені окремими законами порядки і терміни, в умовах: припинення тимчасової окупації та збройної агресії Російської Федерації проти України, а саме: виведення всіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їхньої військової техніки з території України; відновлення повного контролю України за державним кордоном України; роззброєння всіх незаконних збройних формувань і найманців, які діють на тимчасово окупованих територіях України; відновлення конституційного ладу і правопорядку на тимчасово окупованих територіях України; гарантування безпеки громадян України, які проживають на відповідних територіях Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей і міста Севастополя, після повноцінного завершення на відповідних територіях процедур із роззброєння, демілітаризації та реінтеграції відповідно до стандартів Організації Об'єднаних Націй та Організації з безпеки і співпраці в Європі".

Чергові місцеві вибори не проводяться в разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року, також зазначається в постанові.

Кабінету Міністрів України доручено вжити у межах повноважень заходів щодо забезпечення фінансування місцевих виборів 25 жовтня 2020 року за рахунок коштів держбюджету України; спільно з Центральною виборчою комісією розробити заходи та рекомендації, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, з урахуванням вимог Виборчого кодексу України.

Центральній виборчій комісії в установленому законодавством України порядку необхідно вжити заходів щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки і проведення виборів за рахунок коштів держбюджету України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Столицю чекає генеральне прибирання - Верещук

У команді Кернеса не розглядають версію про його навмисне зараження коронавірусом і сподіваються на швидке повернення мера до Харкова - заява

Кравчук вважає хорошою пропозицією перенесення переговорів ТКГ з Мінська до Австрії

Розвиток ЗСУ не в пріоритеті нинішньої влади, про що свідчить скорочення витрат на армію в проекті бюджету на 2021 рік – Порошенко

Гройсман про бюджет на 2021 рік: думати потрібно не тільки про бюджет країни, а й про бюджет кожної сім'ї

Держава збільшує мінімальну зарплату, щоб у людей виросли доходи - Зеленський

Відповідальність за погіршення епідситуації в кожному регіоні лежить на місцевій владі - Зеленський

Зеленський: Із самого початку у нас був дуже ліберальний карантин, а коли б не місцеві вибори, то захворюваність на COVID-19 була б меншою

НАБУ та САП повідомили екс-чиновнику Генпрокуратури про підозру у зловживаннях на 1,8 млн грн

В ЄС рішуче налаштовані на введення санкції проти Білорусі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА