Інтерфакс-Україна
18:31 31.07.2020

Резніков: Кравчук теж бачить, що Мінські угоди потребують модернізації

3 хв читати
Резніков: Кравчук теж бачить, що Мінські угоди потребують модернізації

Віце-прем'єр-міністр України, перший заступник глави делегації України в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу (ТКГ) Олексій Резніков зазначає, що у нього і нового глави української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука збігаються позиції щодо того, що Мінські угоди потребують модернізації.

"Леонід Макарович - мудра людина, і ми точно співзвучно з ним оцінюємо Мінські угоди. Хоча ми з ним ще їх не обговорювали, зробимо це в понеділок. Тобто він бачить так само, як я: що Мінські угоди точно, очевидно проситимуться бути модернізованими. Тобто шукати компроміси треба? Треба. Закінчувати війну треба? Треба. Я скажу, що особливості місцевого самоврядування - це і так закладена річ у цих угодах", - сказав він журналістам у п'ятницю, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна".

Говорячи про ідею щодо "вільних економічних зон" на Донбасі, Резніков зазначив, що раніше вже отримав доручення від прем'єр-міністра України, і разом із міністрами фінансів та економіки працює над ідеєю про "території пріоритетного розвитку".

"Ми говоримо про те, що маємо наразі створити можливість пріоритетного розвитку територій Луганської, Донецької та Херсонської областей, підконтрольних уряду України. Зробити там точки зростання, підтягнути туди інвестиції, зробити там певні пільгові режими. Мені просто дуже не подобається словосполучення "вільні економічні зони", воно дещо дискредитоване. Тому шукаємо іншу абревіатуру. Але суть приблизно така. Дати точки зростання, дати бажання інвестору прийти з ризиковим капіталом і почати там вкладатися. І місцевим, і середньому, і малому, і великому, і західному", - зазначив він.

Резніков також залишається оптимістом щодо того, чи збережеться режим стійкого припинення вогню на Донбасі. "Я дуже оптимістична людина і дуже сподіваюся, що перемир'я зберігатиметься. Хоча все може бути, провокації можуть бути, незрозуміла поведінка представників Російської Федерації", - сказав він.

Як повідомлялося, в інтерв'ю "Суспільному" глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук сказав, що компромісом у переговорах з урегулювання ситуації на Донбасі може бути "особлива система управління" в цьому регіоні України.

"Я це ("особливий статус Донбасу" - ІФ) не сприймаю, тому що мені незрозуміло, що це таке. Але я можу сприйняти не "особливий статус", а "особливу систему управління" в цих регіонах. Це вже компроміс. Управління, але не статус. Отже, вже компроміс, ми вже шукаємо реальні підходи, щоб вирішити питання", - зазначив він.

Кравчук також нагадав, що коли був президентом, то свого часу підписав закон про вільну економічну зону в цих районах. "Це міг би бути один із кроків для того, щоб люди почали діяти й вирішувати складні питання, залучаючи туди інвестиції, щоб порівняно швидко відновити життя і дати людям шанс працювати, заробляти й жити нормально", - наголосив він.

Кравчук пояснив, що повернути окуповані території в такому стані, як було раніше, - це "вже не так просто". "Тому потрібно запропонувати більше прав, більше можливостей, але в рамках Конституції України та законів України. Йдеться лише про систему місцевого самоврядування", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА