07:44 09.08.2020

У Білорусі відбудуться президентські вибори

2 хв читати
У Білорусі відбудуться президентські вибори

Вибори президента Білорусі пройдуть у республіці в неділю.

Відповідно до Конституції президент країни обирається строком на п'ять років. Шості за рахунком після отримання республікою незалежності вибори призначені на 9 серпня 2020 року Палатою представників Національних зборів.

Згідно з білоруським законодавством, президентом може бути обраний громадянин Білорусі за народженням, не молодше 35 років, що володіє виборчим правом і постійно проживає в країні не менше десяти років безпосередньо перед виборами. Не має права бути кандидатом у президенти громадянин, який має судимість.

Після оголошення початку передвиборчої кампанії в Центрвиборчком Білорусі були подані документи на реєстрацію 55 ініціативних груп з висунення кандидатів в президенти, що є рекордним за всю історію проведення президентських виборів в країні. Відмову ЦВК в реєстрації ініціативних груп отримали 40 потенційних претендентів у кандидати, 15 ініціативних груп були допущені до збору підписів.

Необхідну кількість підписів за висунення кандидатом на пост глави держави здали сім претендентів у кандидати в президенти: чинний президент Олександр Лукашенко, екс-глава Белгазпромбанка Віктор Бабарика, екс-глава Парку високих технологій Валерій Цепкало, дружина блогера Сергія Тихановського Світлана Тихановська, екс-депутат Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв, голова Білоруської соціал-демократичної "Грамада" Сергій Черечень.

Разом із тим, Центрвиборчком зареєстрував п'ять кандидатів в президенти республіки: Лукашенко, Канопацьку, Череченя, Дмитрієва і Тихановську.

Бабарику було відмовлено в реєстрації на підставі листа Комітету держконтролю про можливу протиправну діяльність, Цепкалу - через забракування половини зданих підписів.

Лукашенко висувається в президенти в шостий раз. Він займає вищу державну посаду з 1994 року і пізніше отримав перемоги на виборах у 2001, 2006 і 2010 роках. Решта кандидатів беруть участь у президентській виборчій кампанії вперше.

На території Білорусі створено 5 767 дільниць для голосування, зокрема 44 дільниці за межами країни.

Всього в списки виборців на майбутніх виборах президента включено 6 млн 844 тис. 932 людини і 5 тис. 319 білоруських громадян, що перебувають за межами республіки.

Дострокове голосування проходило з 4 до 8 серпня. Явка за чотири дні дострокового голосування склала 32,24%.

У день виборів, 9 серпня, голосування на дільницях буде проходити з 08:00 до 20:00.

Передбачається, що попередні результати виборів будуть оголошені вранці у понеділок.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА