09:39 10.08.2020

Зеленський закликає владу Білорусі та протестувальників до діалогу, максимальної толерантності, терпимості й відмови від вуличного насильства

2 хв читати
Зеленський закликає владу Білорусі та протестувальників до діалогу, максимальної толерантності, терпимості й відмови від вуличного насильства

Президент України Володимир Зеленський закликає білорусів до толерантності, терпимості, відмови від вуличного насильства й широкого діалогу для виходу з кризової ситуації, що склалася після оголошення попередніх результатів виборів президента Білорусі.

"Наші сусіди білоруси переживають зараз непрості часи. Вони намагаються визначити вектор свого подальшого розвитку. І це дуже непросто. Вже очевидно, що далеко не всі в країні згодні з оголошеними попередніми результатами виборів. А, як відомо, будь-яка легітимність виникає виключно із суспільної довіри. Виключно з довіри. А сумніви в таких масштабах – це пряма дорога до насильства, до конфлікту, до суспільного протесту, що наростає. Що ми зараз, на превеликий жаль, і спостерігаємо", - написав Зеленський на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок уранці.

Президент України закликав сусідів до максимальної толерантності, терпимості й відмови від вуличного насильства.

"Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного діалогу. Тому що лише широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії", - написав він.

Зеленський наголосив, що лише взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни та забезпечити її подальший рух до свободи та демократії.

"В іншому разі ескалація насильства наростатиме, а це загрожує надзвичайно гіркими наслідками. На мій погляд, зараз у такому діалозі мають бути зацікавлені обидві сторони – і уряд, і суспільство, що протестує..." - висловив переконання глава держави.

Він також наголосив, що Білорусь у своїх діях повинна максимально дотримуватися загальновизнаних у цивілізованому світі демократичних стандартів і намагатися забезпечити власному народу його права та свободи у повному обсязі. Тільки так можна зберегти надію на вихід із кризи.

"Україна і я особисто вкрай зацікавлені в тому, щоб Білорусь була по-справжньому незалежною і демократичною країною з сильною економікою та стабільними суспільними відносинами. Білорусь – наш найближчий сусід, і тому нам зовсім не байдуже, що там відбувається і що буде з нашими друзями далі", - додав Зеленський.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Третина українців готова підтримати на місцевих виборах чинного голову свого населеного пункту - опитування "Рейтингу"

Уманський міськвиборчком після рішення ЦВК зареєстрував нинішнього мера кандидатом на цю посаду

Вступ до ЄС і НАТО підтримують 57,6% і 52,5% українців - SOCIS

Понад половина українців вважає Росію агресором, загрозливим існуванню країни - опитування

У Зеленського президентський рейтинг 30,1%, у Порошенка - 18,9% - соцопитування SOCIS

До ВР проходять 4 партії: "Слуга народу", "Євросолідарність", "ОПЗЖ" і "Батьківщина" - соцопитування SOCIS

Пожар на территории "Северодонецкого "Азота" потушен, цехи продолжают работу – Group DF

В ЄС розкритикували правові системи в Угорщині і Польщі

Трамп закликав голосувати на виборчих дільницях, а не поштою, через вже наявні проблеми

Єрмак: Деякі члени команди президента припускаються помилок і можуть вступати у конфлікт із позицією держави, що потребує висновків, і це нормальний робочий процес

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА