11:07 10.08.2020

У "Слузі народу" закликали владу Білорусі до стриманості щодо протестувальників і підтримали право людей на мирний протест

2 хв читати
У "Слузі народу" закликали владу Білорусі до стриманості щодо протестувальників і підтримали право людей на мирний протест

Народні депутати України фракції "Слуга народу" закликають владу Білорусі проявити стриманість стосовно протестувальників і забезпечити прозорість виборчого процесу, заявила заступник голови фракції Євгенія Кравчук.

"Ми, народні депутати України, з занепокоєнням спостерігаємо за розвитком подій навколо виборів президента Білорусі. З огляду на близькість та спорідненість народів наших країн вважаємо за необхідне висловити підтримку волі білоруського народу обирати представницькі органи влади, включно з президентом, у демократичний правовий спосіб", - написала Кравчук на своїй сторінці в Facebook у понеділок.

Заступник голови фракції заявила: "Український народ заплатив високу ціну за відданість цим принципам. Пам’ять про ці жертви спонукає нас закликати білоруську владу проявляти стриманість щодо протестувальників, не допустити порушення прав людини під час реалізації білорусами одного з основоположних прав – на мирний протест".

За словами Кравчук, виборчий процес у сусідній країні відбувався з порушеннями, що й викликало протести. Тому заступник голови фракції "Слуга народу" закликала білоруську владу дати відповіді на запитання, які тривожать суспільство.

"Звертає на себе увагу той факт, що протести в Білорусі викликані численними повідомленнями про порушення та певні непрозорі події, які відбувалися у ході виборчої кампанії та у день голосування. Задля збереження миру, спокою та суспільної злагоди в Білорусі закликаємо представників відповідних гілок влади та державних інституцій нашої дружньої країни-сусідки якнайшвидше надати достовірні та чіткі відповіді на питання протестувальників", - зазначено в повідомленні.

Депутат наголосила на важливості стриманості й чесності кожної зі сторін: "Від відкритості, чесності, прозорості та стриманості усіх сторін та учасників виборів залежить не лише суспільна злагода в Білорусі, а і збереження та зміцнення її суверенності, подальше визнання результатів виборів світовим співтовариством, а отже - міжнародна підтримка та захист державності дружньої нам країни. Хай живе вільна та незалежна Білорусь!" - написала нардеп.

Кравчук закликала інші фракції Верховної Ради України приєднається до звернення.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ЄС розкритикували правові системи в Угорщині і Польщі

Трамп закликав голосувати на виборчих дільницях, а не поштою, через вже наявні проблеми

Єрмак: Деякі члени команди президента припускаються помилок і можуть вступати у конфлікт із позицією держави, що потребує висновків, і це нормальний робочий процес

За крісло мера Одеси поборються двоє Зеленських, п'ятеро Філімонових і Дарт Вейдер

ОАСК відмовив у задоволенні позову "Демократичної сокири" стосовно нереєстрації на виборах до Київради

На посаду мера Одеси зареєстрований кандидатом 30-річний тезка Саакашвілі

Зеленський підписав указ про створення Ради соціального розвитку регіонів

Ухвалення законопроекту про внутрішній водний транспорт важливе для реалізації асоціації України з ЄС - посол ЄС в Україні

ВР засудила незаконні "місцеві вибори" в окупованому Криму

Зеленський вивів Фокіна зі складу української делегації в ТКГ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА