Інтерфакс-Україна
16:12 10.08.2020

Половина українців висловилася за відновлення повноцінних зв'язків із населенням непідконтрольних територій

2 хв читати
Половина українців висловилася за відновлення повноцінних зв'язків із населенням непідконтрольних територій

Половина українців (53%) висловилася за відновлення транспортного сполучення і повноцінних зв'язків із населенням непідконтрольних уряду України територій, свідчать результати нещодавнього опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), повідомляє прес-служба Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україна.

В оприлюдненому в понеділок прес-релізі ПРООН ідеться, що майже 23% респондентів висловилися за збереження поточного стану справ: держава декларує підтримку населення на непідконтрольних уряду України територіях, але продовжує економічну, транспортну блокаду.

8% українців вважають, що держава має ввести повну блокаду непідконтрольних територій.

У ПРООН зазначають, що соціологічне опитування, яке проводили в травні-червні 2020 року, мало на меті з'ясувати ставлення українців до певних правозахисних викликів, пов'язаних із конфліктом на сході України.

"Вкрай важливо, щоб у ці складні часи толерантність і повага до прав людини були в основі будь-яких рішень", - зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева.

"Пандемія стала для нас додатковим поштовхом, щоб із більшою турботою і солідарністю ставитися до всіх співгромадян і нікого не залишити без уваги. Результати дослідження свідчать, що половина українців прагнуть саме цього", - додала вона.

Половина українців (55%) також вважає, що жителі непідконтрольних уряду України територій є жертвами конфлікту і потребують всебічної підтримки з боку України. 19% опитаних зазначили, що жителі непідконтрольних територій такі самі громадяни України, як і інші, і не потребують додаткової підтримки. Ще 11% вважають, що уряд України не має підтримувати жителів, що залишилися проживати на непідконтрольних територіях, адже вони самі прийняли таке рішення.

Українців також запитали, хто, на їхню думку, має нести кримінальну відповідальність за співпрацю з органами влади так званих ДНР/ЛНР: 53% респондентів вважають, що тільки ті, чия вина у військових та інших тяжких злочинах буде доведена в суді; 22% вважають, що нести відповідальність мають усі, хто займав керівні посади в "Л/ДНР"; 7% думають, що всі жителі непідконтрольних територій у тій чи іншій формі співпрацювали з "Л/ДНР"; ще 3% вважають, що ніхто не має нести відповідальність.

Майже 59% українців підтримують членство України в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі. Ще 24% не знають, що таке Міжнародний кримінальний суд. 9% висловилися проти членства, стільки ж українців вагалися з відповіддю на запитання.

Дослідження проводилося КМІС у травні-червні 2020 р. Опитування проведено на замовлення ПРООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Опитування проводилося у всіх областях України, крім територій, тимчасово неконтрольованих урядом України: АР Крим, окремих районів Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угода з Данією щодо спільного виробництва важлива з погляду безпеки - Зеленський

Макрон та Стармер проведуть нову зустріч "коаліції охочих"

Орбан звинуватив Україну у підготовці до впливу на вибори 2026 року та діяльність її спецслужб в країні

Україні потрібна постійна оборонна та військова підтримка - заява парламентаріїв країн Європи

Зеленський мав аудієнцію у короля Данії

МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку із недружніми заявами угорської сторони

Путін знов заявив Трампу, що РФ не відступить від своїх цілей у війні з Україною

NAUDI підтримує ідею правового режиму "Defence City"

Зупинка поставок зброї зі США Україні свідчить про неузгодженість дій всередині американського політикуму – Климпуш-Цинцадзе

Зеленський і президент Єгипту доручать розпочати підготовку угоди про преференційну торгівлю

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА