17:27 12.08.2020

Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

2 хв читати
Кабмін передав майже 200 об'єктів держвласності в управління ФДМ - Шмигаль

Кабінет Міністрів передав до Фонду держмайна (ФДМ) України майже 200 об'єктів державної власності, що дасть змогу розпочати процес їх приватизації.

"В Україні понад 3000 державних підприємств. Жоден український уряд не міг ефективно управляти такою кількістю. Тому наша стратегія - залишити під контролем держави приблизно 300 об'єктів. Це оптимальний варіант, який дасть змогу уряду залишатися ефективним власником", - написав прем'єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці у Facebook за підсумками засідання уряду в середу.

Він зазначив, що на завершальному етапі перебуває також робота над урядовим законопроектом, який визначить перелік об'єктів, які мають залишитися під контролем держави. Йдеться про такі держкомпанії як "Нафтогаз України" або "Енергоатом".

Крім того, прем'єр зазначив, що Кабмін на засіданні в середу затвердив методику визначення справедливої ціни, яку приватне підприємство може отримати від концесії з державою.

Під час ухвалення проекту розпорядження Кабміну "Про передачу об'єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна", з метою додаткового вивчення доцільності передачі були виключені з переліку державні підприємства: "Завод порошкової металургії", Український державний науково-дослідний і проектний інститут азотної промисловості і продуктів органічного синтезу, Донецький державний науково-дослідний та проектний інститут кольорових металів, "Екотрансенерго" і "Кривбаспроект".

Крім того, з переліку держпідприємств для передачі до ФДМ були виключені: Науково-дослідний інститут техніки безпеки хімічних виробництв, Харківське промислово-торговельне підприємство, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, сплавів та феросплавів, Науково-дослідний і проектний інститут хімічних технологій "Хімтехнологія", "Укрпромзовнішекспертиза", Львівське державне спеціальне конструкторське бюро "Топаз", "НДЦ рідких мінеральних добрив", державне науково-технологічне виробниче підприємство "Верес", Розрахунково-кліринговий центр, "Полупанівський кар'єр", "Держінформаналітіка", "Партнерський фонд", "Промислово-металургійний консалтинг" і "Фінпро".

За пропозицією т. в. о. міністра енергетики Ольги Буславець, із переліку на передачу до Фонду держмайна були виключені також держпідприємства "Львіввугілля", "Шахта "Надія", "Лисичанськвугілля", "Укренергопраця".

Як зазначено у проекті постанови, під час підготовки документа з нього було, зокрема, вилучено 20 об'єктів "Укроборонпрому", щодо них готується окрема постанова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

ВАКС ухвалив вирок колишньому нардепу Пацкану та звільнив від покарання у зв'язку із закінченням строку давності

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА