До ВР проходять 5 партій, "Слуга народу" має підтримку 25% - соцопитування

П'ять партій - "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність" "Батьківщина" та позапарламентська партія "Сила і честь" - подолали б 5-відсотковий бар'єр, якби позачергові вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, свідчать результати спільного дослідження центру SOCIS і Центру Разумкова, проведеного 21-28 липня 2020 року.
Зокрема, за "Слугу народу" проголосували б 25,5% опитаних із тих, хто визначився і піде на вибори, за "ОПЗЖ" - 18,3%, за "Євросолідарність" - 18,1%, за "Батьківщину" - 10,4%. Крім того, 6,5% тих, хто визначився, мають намір проголосувати за партію "Сила і честь", не представлену в нинішньому складі Верховної Ради.
Інші партії не подолали би 5-відсоткового бар'єра. Зокрема, за Радикальну партію Олега Ляшка мають намір проголосувати 2,8% тих, хто визначився, за Партію Шарія - 2,5%, за партію "Голос" - 2,2%, за партію "Свобода" - 2%. Від 1% до 2% набрали би партії "Українська стратегія Гройсмана", "Громадянська позиція", "Опозиційний блок" і Партія зелених України.
При цьому 11% із загальної кількості опитаних заявили, що не брали б участі в голосуванні, а 12,7% не змогли відповісти.
На запитання, яка політсила є реальною опозицією в Україні, 30,2% опитаних назвали "Євросолідарність", 27,4% - "ОПЗЖ", 10,7% - "Батьківщину", 2,2% - "Голос". 3% назвали інші партії.
Повністю підтримують ідею дострокових виборів 22% опитаних, швидше підтримують - 20,4%, швидше не підтримують - 20,2%, абсолютно не підтримують 26%.
Дослідження проводилося в період з 21 по 28 липня 2020 року методом стандартизованого інтерв'ю "face-to-face" за місцем проживання респондентів. Результати представляють доросле населення України в цілому (старше 18 років) без урахування непідконтрольних територій АР Крим, частини Донецької та Луганської областей, за такими показниками як вік, стать, тип поселення (місто/сіло) і поділ країни на області. Загалом було опитано 4000 респондентів віком старше 18 років..