15:44 13.08.2020

ВР пропонують провести місцеві вибори на Донбасі всупереч рішенню ЦВК

2 хв читати
ВР пропонують провести місцеві вибори на Донбасі всупереч рішенню ЦВК

Група позафракційних народних депутатів пропонує Верховній Раді ухвалити законопроект, що гарантує проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської областей і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року, про неможливість проведення яких заявила Центральна виборча комісія.

Відповідний законопроект №3976 "Про забезпечення проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року" зареєстровано у Верховній Раді, повідомляється на сайті парламенту.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, рішення ЦВК має дискримінаційний характер і є незаконним.

"Непроведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року, визначених Центральною виборчою комісією, призведе до порушення гарантованих Конституцією України прав громадян України брати участь в управлінні державними справами, права на місцеве самоврядування, права вільно обирати і бути обраними до органів місцевого самоврядування", - йдеться в пояснювальній записці.

Автори законопроекту нагадують, що в більшості населених пунктів, у яких ЦВК вирішила не проводити перші вибори, проводилися і місцеві вибори, і вибори президента та народних депутатів України.

Як повідомлялося, 30 липня набула чинності постанова Верховної Ради про призначення виборів до місцевих органів влади на неділю, 25 жовтня 2020 року. Передбачено, що 25 жовтня відбудуться "чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", крім окупованого Криму та окупованих територій Донбасу.

При цьому чергові місцеві вибори не проводяться в разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року.

На засіданні 8 серпня ЦВК дійшла висновку про неможливість проведення виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької та Луганської областей і відповідних сільських, селищних, міських голів. При цьому ЦВК зазначила, що всю відповідальність за визначення відповідних територій несуть ті органи, які надали відповідну інформацію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон про Навального: Нам абсолютно зрозуміло, що була застосована заборонена хімзброя, Росія повинна пояснити цю ситуацію

Макрон обіцяв підтримати санкції щодо Білорусі

Мішель: Виклики стабільності Євросоюзу, зокрема з боку РФ, вимагають стратегічної автономії ЄС

Нардеп Качура звернувся до Офісу генпрокурора через можливу купівлю мандатів депутатів до місцевих рад

Нардеп Качура звернувся до Офісу генпрокурора через можливу купівлю мандатів депутатів до місцевих рад

Генсек ООН закликав Алієва припинити військові дії в Карабаху і повернутися до переговорів; те саме Гутерріш скаже прем'єру Вірменії

ЄС наполягає на виконанні Лондоном протоколу щодо Ірландії-Північної Ірландії в рамках Brexit

Зеленський закликає ВР швидше затвердити антикорупційну стратегію на 2020-2024 роки

Міськвиборчком зареєстрував ще чотирьох кандидатів на посаду мера Києва

У Житомирі "Свободі" відмовили у реєстрації кандидатів до облради через порушення гендерної квоти - "ОПОРА"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА