Інтерфакс-Україна
11:35 15.08.2020

Венедиктова підписала подання до ВРП про тимчасове відсторонення Вовка з посади глави ОАСК

2 хв читати
Венедиктова підписала подання до ВРП про тимчасове відсторонення Вовка з посади глави ОАСК

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала подання до Вищої ради правосуддя (ВРП) про тимчасове відсторонення з посади голови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка та інших суддів ОАСК, повідомляє інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Зазначається, що подання підписане 14 серпня, при цьому "генпрокурор не підписувала клопотання про дозвіл на затримання і взяття під варту Вовка та інших суддів ОАСК".

У свою чергу Вовк так прокоментував цю інформацію на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук: "якщо це правда, то це дуже хороша новина".

"У НАБУ дуже хотіли, щоб прокурор підписала подання - прокурор підписала. Це, насправді, ніяк не вплине на розслідування, але, як мінімум, вони перестануть лити бруд на генпрокурора і на президента. А члени ВРП тепер ухвалять своє рішення", – написав глава ОАСК.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'яти іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зіновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що "триває процес вручення підозр ще 4 особам".

Голові ОАСК інкримінується ч.3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнес кіл. Зокрема, для цього глава ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій або осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із обумовленим результатом.

Пізніше НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого увійшли матеріали про навмисне перешкоджання главою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови ДСА.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА