Інтерфакс-Україна
08:20 16.08.2020

США можуть піти на укладення нової ядерної угоди спочатку з Росією

2 хв читати
США можуть піти на укладення нової ядерної угоди спочатку з Росією

США можуть погодитися на те, щоб спочатку укласти нову угоду з питань ядерних стратегічних озброєнь з Росією, хоча вважають Китай загрозою, яку треба усунути "терміново", заявив спецпредставник США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі.

"Це, я думаю, дуже розумний підхід, особливо тому, що ми, можливо, зможемо домовитися з Росією про щось таке, що було б рамками, в які ми хотіли б, щоб увійшов і Китай", - сказав Біллінгслі в телефонному інтерв'ю японському виданню "Ніккей".

Він вважає, що підписання нового договору про стратегічні наступальні озброєння з Росією стане методом тиску на Китай, що "є терміновою загрозою".

Біллінгслі зазначив, що "це гнучкий процес", і відійшов від вимоги, що має бути одночасно укладено угоду між Сполученими Штатами, Китаєм і Росією.

"Наша концепція полягає в тому, що можна вести двосторонні переговори, як між США і Росією, так і між Сполученими Штатами і Китаєм, доти, поки ці переговори в кінцевому підсумку увійдуть в тристоронні рамки", - сказав дипломат.

Він зазначив, що Вашингтон має намір продовжити тиск на Пекін з метою залучення Китаю до переговорів. Водночас, керівник департаменту з контролю над озброєннями МЗС КНР Фу Цун, заявив раніше, що "якщо США скажуть, що вони готові спуститися на китайський ядерний рівень, Китай буде радий взяти участь у переговорах вже наступного дня", додавши, що "насправді ми знаємо, що цього не станеться".

Як повідомлялося, Біллінгслі заявив напередодні, що делегація США на найближчих переговорах з РФ щодо стратегічної стабільності буде вкрай представницькою і націленою на серйозний діалог.

"США направляють одну з найбільш представницьких делегацій за весь час. До неї увійшли багато впливових генералів і адміралів, а також співробітники Пентагону і міністерства енергетики", - написав він у своєму мікроблозі в Твіттері.

За словами Біллінгслі, це показує, "наскільки серйозно ми ставимося до цього заходу". "Ми сподіваємося, що Росія поставиться до цього так само, і перевіримо серйозність її намірів", - додав спецпредставник.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кличко заявив про наростання тоталітарних тенденцій в Україні

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА