19:47 19.08.2020

Ердоган відстоює право Туреччини на енергоресурси в Східному Середземномор'ї

1 хв читати
Ердоган відстоює право Туреччини на енергоресурси в Східному Середземномор'ї

Туреччина має повне право на розробку ресурсів у східній частині Середземного моря, проте Анкара вважає за краще діалог для врегулювання проблем, заявив у середу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган.

"Жодна колоніальна держава не може позбавити Туреччину енергетичних ресурсів, які, як передбачають, існують у її власному регіоні", - наводить видання "Сабах" слова Ердогана.

"Ми домагаємося діалогу замість боротьби; ми очікуємо кроків від інших сторін, які знизять напруженість в Середземному морі", - зазначив президент.

Він додав, що Туреччині заради свого майбутнього доводиться вести боротьбу на кількох напрямах у регіоні, включно з Лівією і Східним Середземномор'ям.

Раніше турецькі компанії почали буріння свердловин у Середземному морі у винятковій економічній зоні Кіпру, грецька частина якої є членом ЄС.

Однак Греція вважає, що володіє ексклюзивними правами на діяльність у зонах, де веде буріння Туреччина. У відповідь в Анкарі в зв'язку з цією активністю посилаються на умови угоди, укладеної з визнаним ООН урядом національної злагоди Лівії.

Наприкінці липня Ердоган висловився за тимчасове припинення буріння через критику з боку Афін. Потім на початку серпня Ердоган заявив, що Туреччина відновить припинене розвідувальне буріння на родовищах вуглеводнів в Середземному морі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія почне виставляти додаткові умови на пропозицію щодо перемир'я – Климпуш-Цинцадзе

Польща позитивно оцінює результати першого етапу переговорів України та США – Туск

Яценюк сумнівається, що РФ погодиться на будь-яке припинення вогню

Сенатор США Грем: Якщо Росія відмовиться від перемир'я, ми повинні накласти на неї санкції

Нардеп Юлія Сірко: Не вірю, що РФ погодиться на перемир'я

Україна продемонструвала готовність до відновлення миру - Корнієнко

Майбутній прем'єр Канади: Мій уряд не скасовуватиме мита, доки американці не продемонструють повагу до нас

Політики, політологи та аналітики чекають на кроки від РФ після українсько-американських перемовин у Джидді

Після переговорів у Джидді ситуація для України виглядає сприятливою - Мережко

Будь-які домовленості повинні гарантувати безпеку України - Фріз

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА