Холодницький оприлюднив наказ про звільнення з посади керівника САП за власним бажанням і висловив упевненість, що САП і НАБУ виконують свою місію
Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького було звільнено з посади за власним бажанням.
Наказ про звільнення, підписаний генеральним прокурором Іриною Венедіктовою, Холодницький оприлюднив у соцмережі Facebook.
Коментуючи звільнення, Холодницький зазначив, що передусім прагнув створити аполітичний інститут, який служитиме виключно інтересам українського закону і не стане інструментом політичної боротьби.
"Саме аполітичність інституції стала тим першим кроком, який дозволив створити якісно новий орган прокуратури. Я не хотів та не став для колективу тим, хто ретранслює вказівки "зверху" переслідувати "поганих хлопців" та захищати тих "кого потрібно". Моя мета полягала у тому, щоб дати прокурорам максимальну процесуальну самостійність, можливість діяти на власний розсуд та відчувати підтримку керівництва", - написав він.
Саме такий підхід, упевнений Холодницький, дав змогу сформувати колектив сильних і мотивованих професіоналів.
"За п’ять років мені вдалося створити колектив, відданий власній справі та ідеї – незламний, сильний та професійний. Це справжні спартанці, які віддано служать своєму народу та готові до безкомпромісної боротьби із корупцією... Сьогодні дерево, яке було посаджене п’ять років тому, дає перші плоди – корупціонери, які раніше були кастою недоторканих, отримують реальні терміни", - заявив він.
Холодницький висловив подяку суддям Вищого антикорупційного суду, а також колективу САП.
"Сьогодні можу із впевненістю сказати про те, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України виконають свою місію", - наголосив він.
"14 років я віддав прокуратурі, з яких п'ять років свого життя я повністю присвятив САП, про що не шкодую жодного дня", - додав він.
Термін повноважень Холодницького як керівника САП спливає 30 листопада 2020 року.