Інтерфакс-Україна
11:57 22.08.2020

Лукашенко: проти Білорусі використовують сценарій "кольорових революцій"

2 хв читати
Лукашенко: проти Білорусі використовують сценарій "кольорових революцій"

Проти Білорусі використовують сценарій кольорових революцій, особливість ситуації – у використанні зовнішнього чинника, заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко в суботу, відвідуючи військовий полігон під Гродном.

"Усе зрозуміло. Як ми і припускали, все йде за планом кольорових революцій з порушенням внутрішньополітичної ситуації в країні. Оригінальність і особливість ситуації полягає в тому, що підключено зовнішній фактор, що буває не завжди. Зазвичай вони розкручують всередині і скидають владу. Але оскільки влада у нас на місці, жорстко чинить опір, підключили зовнішній чинник", – сказав Лукашенко. Його цитує Держагентство БелТА.

Лукашенко доручив міністру оборони і командувачу Західним оперативним командуванням вжити всіх зусиль, щоб "захистити насамперед західну перлину Білорусі з центром у Гродні", йдеться в повідомленні.

"Із вжиттям найжорсткіших заходів щодо захисту територіальної цілісності нашої країни", – наголосив Лукашенко.

Наразі в Білорусі триває політична криза, пов'язана з президентськими виборами 9 серпня, результати яких не визнала опозиція. У країні проходять акції протесту і страйки.

21 серпня Лукашенко заявив про загрозу зовнішнього вторгнення із західного кордону з метою "відсікти" Гродненську область. "Тому що вони (західні країни – ІФ) поставили за мету насамперед цю територію відсікти – Гродненську. Вже польські прапори вивісили нещодавно", – сказав тоді президент країни, якого цитує Держагентство БелТА.

"Зараз Вітчизна в небезпеці. Ми не можемо жартувати. Тим паче, це не слабкі війська – НАТО. Тому я попередив президента Росії про ситуацію, яка складається в Білорусі. У нас цілковите взаєморозуміння, у нас є договір відповідний в рамках ОДКБ і союзної держави", – заявив Лукашенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Чехії викликає російського посла для пояснень

Петиція за присвоєння Парубію звання Героя України набрала 25 тисяч голосів

Порошенко обговорив з головою комітету Європарламенту підтримку українського ОПК та використання російських активів

Відносна більшість українців за демократію, але під час війни тяжіють до наявності сильного лідера, – соцопитування КМІС

Європарламент схвалив резолюцію щодо звітів Єврокомісії за 2023-24 роки про прогрес України в реформах – Порошенко

Депутат Європарламенту Ґалер закликав розчистити шлях України до членства в ЄС, а Україну припинити санкції проти опозиції

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

МЗС України на заяви Навроцького: обговорення майбутнього членства України в НАТО та ЄС не є передчасним

Навроцький: Україна у стані війни не може вступати до НАТО, питання членства у ЄС - передчасне

Європарламент вшанував памʼять Андрія Парубія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА