Інтерфакс-Україна
13:41 25.08.2020

КС Білорусі визнав неконституційною Координаційну раду опозиції

2 хв читати
КС Білорусі визнав неконституційною Координаційну раду опозиції

Голова Конституційного суду Білорусі Петро Міклашевич заявив, що створення Координаційної ради опозиції є неконституційним.

"Конституція не передбачає можливості створення громадських органів і організацій, які мають право переглядати підсумки президентських виборів. Тому створення координаційної ради, яка визначила собі за мету перегляд виборів президента Білорусі не в порядку, визначеному Конституцією і у виборчому законодавстві, є неконституційним", - заявив Міклашевич, якого цитує держагентство "БілТА".

При цьому він заявив, що "необхідно всім громадянам, суб'єктам суспільно-політичних відносин дотримуватися режиму конституційної законності".

Минулого тижня прихильники екс-кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської створили Координаційну раду з метою транзиту влади в країні шляхом проведення нових виборів.

До президії ради увійшли нобелівський лауреат з літератури Світлана Алексієвич, міжнародний медіатор Лілія Власова, представник страйкому МТЗ Сергій Дилевський, юрист Максим Знак, довірена особа Тихановської Ольга Ковалькова, координатор штабу Віктора Бабарика Марія Колесникова, екс-директор Купалівського театру й екс-дипломат Павло Латушко. До складу Координаційної ради ввійшли близько 50 осіб.

Генпрокурор Білорусі Олександр Конюк після створення ради опозиції заявив, що її діяльність є антиконституційною і спрямована на захоплення влади. У зв'язку зі створенням ради порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу "заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь", покарання за якою передбачає позбавлення волі на термін до п'яти років.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із підсумками виборів президента, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка, котрий обіймає цю посаду з 1994 року. Відповідно до затверджених ЦВК підсумків, за Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його основного опонента Світлану Тихановську - 10,12%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА