Інтерфакс-Україна
20:41 25.08.2020

Рига припинить із Мінськом торгівлю електроенергією в разі запуску БілАЕС

2 хв читати
Рига припинить із Мінськом торгівлю електроенергією в разі запуску БілАЕС

Латвія припинить торгівлю електроенергією з Білоруссю в разі запуску Білоруської АЕС (БілАЕС) в Оcтровці, заявив прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш у вівторок після засідання уряду.

Водночас прем'єр повідомив, що в цьому випадку республіка, можливо, торгуватиме електроенергією з третіми країнами, використовуючи латвійсько-російське міжз'єднання.

Наразі незрозуміло, як відбуватиметься торгівля електроенергією з третіми країнами, але, за словами Каріньша, вирішенням цього питання займеться Міністерство економіки республіки, розробивши конкретну методологію у співпраці з колегами з Естонії, Литви та Європейською Комісією.

На прохання пояснити, чому уряд ухвалив таке рішення саме зараз, Каріньш відповів, що це питання обговорювалося і раніше, переважно з точки зору ядерної безпеки. "З огляду на розвиток подій у Білорусі побоювання стосовно ядерної безпеки лише зростають", - наголосив він.

Раніше повідомлялося, що Литва наполягала на виробленні єдиної позиції Балтійських країн щодо відмови від купівлі електроенергії в Білорусі після введення в експлуатацію БілАЕС, заявив литовський прем'єр Саулюс Скверняліс.

У червні 2017 року литовський парламент закріпив у законі твердження про те, що БілАЕС є небезпечною і створює загрозу національній безпеці Литви, навколишньому середовищу та громадському здоров'ю. Метою цього закону також було обмеження імпорту електроенергії з Білорусі.

Завантаження ядерного палива в реактор першого енергоблоку "БілАЕС" розпочалося 7 серпня.

Білорусь будує АЕС поруч із містом Островець у Гродненській області за російським проектом "ВВЕР-1200". Вона складатиметься з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Генпідрядником будівництва АЕС є "Атомбудекспорт" (структура "Росатома").

За оцінкою Міненерго Білорусі, енергетичний запуск першого енергоблоку з включенням в енергосистему країни планується в четвертому кварталі 2020 року. Другий енергоблок БілАЕС, імовірно, запрацює у травні 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА