Інтерфакс-Україна
20:45 26.08.2020

Гройсман: Піднімаючи мінімальну зарплату, треба думати і про тих, хто її отримує, і про тих, хто її платить

2 хв читати
Гройсман: Піднімаючи мінімальну зарплату, треба думати і про тих, хто її отримує, і про тих, хто її платить

Зростання мінімальної заробітної плати в Україні є правильним кроком до загального зростання добробуту людей, але цей крок повинен був бути комплексним, зазначає екс-прем'єр-міністр України (2016-2019), лідер партії "Українська стратегія" Володимир Гройсман.

В ефірі телеканалу "Україна 24" в середу він зазначив, що разом із тим, щоб подбати про людей, які отримують зарплати, треба було подумати і про людей, які ці зарплати платять.

Політик нагадав, що його уряд підвищив мінімальну зарплату втричі і планував підвищити до 5,5 тис грн у своєму проекті держбюджету на 2020 рік, продумавши інструменти підтримки підприємництва. Однак більшість із запропонованих дій з осені минулого року були проігноровані, і Україна увійшла в кризу, яка тільки посилилася через пандемію.

"А хто нас може витягнути з кризи? Тільки реальний сектор. Сьогодні їм недостатньо ресурсів, щоб утриматися і розвиватися. У нас на 35% впали капітальні інвестиції. Значить, бізнес не інвестує в свій розвиток. Запасу на майбутнє немає. І це треба оцінювати . Підняли "мінімалку" - підтримайте підприємця за кожне збережене робоче місце", - сказав Гройсман.

"Головна функція уряду - провести людей через складні випробування. Потрібна програма підтримки сімей, підприємців, освітян, медиків. Людям потрібні чіткі відповіді - зокрема в питанні карантину ... І тут не треба скидати відповідальність на місцеве самоврядування. Економіка падає, і у них ( влади - ІФ) бюджети так само тріщать по швах", - додав екс-прем'єр.

Він зазначив, що на відсутність програми дій накладається ще й той факт, що Україна живе в борг. "Тільки за останні 5-6 тижнів діючий уряд взяв у борг на внутрішньому ринку 83 млрд грн. Тобто взяли, а треба буде віддати. А звідки? Тільки з економіки. Саме тому, я наголошую: повинна бути системна програма дій, яка дозволить підтримати економіку і повернути її до зростання", - сказав Гройсман.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

Глава МЗС Великої Британії: працюємо із США, Україною та європейськими союзниками для забезпечення справедливого і міцного миру

Визнання США Криму російським та відмова Україні в можливості вступу до НАТО приведуть до нової війни – нардеп Соболєв

Порошенка утримували на кордоні попри рішення суду, через що він пропустив перший день Міжпарламентської ради Україна–НАТО - адвокат

Єврокомісія щодо можливої відмови України від територій: Крим – це Україна

Україна готова обговорювати мирну угоду з Росією, але тільки після реального припинення вогню – ЗМІ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА