Голова комітету ВР Третьякова анонсувала законопроект про скасування обов'язкового виходу в 60-65 років на пенсію на держслужбі
Готується законопроект про зняття обмежень у роботі на державній службі за досягнення віку 60-65 років, повідомила голова парламентського комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.
"Нині у 60 років ти маєш йти обов'язково на пенсію, якщо немає особливого розпорядження. А якщо є особливе розпорядження, то 65 років. Це максимум, до якого віку ти можеш працювати. Водночас 65-67 років - це звичайний пенсійний вік у світі, й тому відправляти людей на пенсію не є необхідним", - пояснила вона агентству "Інтерфакс-Україна".
Третьякова зазначила, що зняття обмежень - це виконання однієї з вимог Міжнародної організації праці, згідно з якими людина добровільно йде на пенсію. "Ба більше, пенсійне забезпечення у нас не таке потужне", - додала голова комітету.
За її словами, таку ідею вже обговорювали з президентом України Володимиром Зеленським.
Третьякова також повідомила про задум створити модель додаткового забезпечення людей, які досягли "Золотого століття" або поважного віку, за рахунок корпоративної соціальної відповідальності.
"Цю модель впроваджено в Ізраїлі, де підприємства дають можливість людям, які досягли певного віку, мати знижки, наприклад на безкоштовне відвідування музеїв, авіаперельоти тощо", - уточнила голова комітету.