11:48 17.09.2020

Потураєв вважає, що збільшення персональних штрафів за перешкоджання журналістській діяльності може сприяти зменшенню таких випадків

2 хв читати
Потураєв вважає, що збільшення персональних штрафів за перешкоджання журналістській діяльності може сприяти зменшенню таких випадків

Голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат фракції "Слуга народу" Микита Потураєв вважає, що збільшення персональних штрафів за перешкоджання журналістській діяльності може сприяти зменшенню таких випадків.

"Наразі в Україні існує досить розвинене законодавство, яке мало б гарантувати безпеку діяльності журналістів, їхню особисту безпеку, але, на жаль, ми бачимо, що, як часто буває навіть із хорошим законодавством в Україні, воно не завжди виконується і не завжди спрацьовує", - сказав він під час онлайн-обговорення на тему: "Безпека журналістів в Україні: наявні виклики та шляхи їх подолання" в Києві в четвер.

Крім того, депутат зазначив, що в суспільстві спостерігаються тенденції поляризації, які призводять до інцидентів, пов'язаних із журналістською діяльністю.

"Я не хочу зараз говорити, чи є відповідальність медіа за підвищення градуса громадського протистояння в Україні, я, швидше, хотів би зупинитися на тому, що будь-які випадки, з будь-яким журналістом, будь-яких медіа, де журналісти стають жертвами атак... вони всі неприпустимі", - підкреслив він.

У свою чергу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виніс на обговорення питання, чи немає необхідності для того, щоб журналісти відчували більшу безпеку у своїй роботі, ухвалити додаткові законодавчі зміни.

У зв'язку з цим Потураєв заявив, що це питання можна обговорювати.

"Можливо, більше інструментів додати туди, штрафи. Значно збільшити штрафи за перешкоджання (журналістській діяльності - ІФ). Тому що, справді, коли ми відразу вискакуємо в кримінальну відповідальність, то це не завжди спрацьовує, не завжди є докази й підстави. Якщо ми впровадимо суворі штрафи, це може посприяти, щоб людина, яка перешкоджає, якийсь охоронець, котрий перешкоджає діяльності журналіста, щоб він знав, що не його хазяїн, а він особисто грошима відповідатиме. Це суворі заходи, але, можливо, їх справді варто було б упровадити", - зазначив депутат.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" отримала понад 100 посад голів ОТГ і буде представлена у радах всіх рівнів - перший заступник голови штабу партії

Кернес і його політсила перемогли на виборах до Харківської міської та обласної рад - попередні результати

"Євросолідарність" озвучила принципи формування більшості у Київраді

Більше ніж третина українців вважає, що соціально-економічна політика нинішньої влади спрямована на підтримку багатих та олігархів - опитування

В Україні понад 91% ДВК завершили підрахунок голосів на місцевих виборах і передали документи до ТВК

У Брюсселі вважають, що Київ і Будапешт мають вирішити наявні двосторонні проблеми на основі цінностей і принципів ЄС

ENEMO оцінює місцеві вибори в Україні як вільні та конкурентні, хоча має низку зауважень - попередній звіт

До Львівської міськради попередньо проходять 5 партій

"Батьківщина" вимагає чесного підрахунку голосів на виборах нардепа у 208-му окрузі

Україна "недружніми кроками" відмовилася від підтримки Угорщиною зусиль з євроатлантичної інтеграції - Сіярто

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА