11:48 17.09.2020

Потураєв вважає, що збільшення персональних штрафів за перешкоджання журналістській діяльності може сприяти зменшенню таких випадків

2 хв читати
Потураєв вважає, що збільшення персональних штрафів за перешкоджання журналістській діяльності може сприяти зменшенню таких випадків

Голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат фракції "Слуга народу" Микита Потураєв вважає, що збільшення персональних штрафів за перешкоджання журналістській діяльності може сприяти зменшенню таких випадків.

"Наразі в Україні існує досить розвинене законодавство, яке мало б гарантувати безпеку діяльності журналістів, їхню особисту безпеку, але, на жаль, ми бачимо, що, як часто буває навіть із хорошим законодавством в Україні, воно не завжди виконується і не завжди спрацьовує", - сказав він під час онлайн-обговорення на тему: "Безпека журналістів в Україні: наявні виклики та шляхи їх подолання" в Києві в четвер.

Крім того, депутат зазначив, що в суспільстві спостерігаються тенденції поляризації, які призводять до інцидентів, пов'язаних із журналістською діяльністю.

"Я не хочу зараз говорити, чи є відповідальність медіа за підвищення градуса громадського протистояння в Україні, я, швидше, хотів би зупинитися на тому, що будь-які випадки, з будь-яким журналістом, будь-яких медіа, де журналісти стають жертвами атак... вони всі неприпустимі", - підкреслив він.

У свою чергу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко виніс на обговорення питання, чи немає необхідності для того, щоб журналісти відчували більшу безпеку у своїй роботі, ухвалити додаткові законодавчі зміни.

У зв'язку з цим Потураєв заявив, що це питання можна обговорювати.

"Можливо, більше інструментів додати туди, штрафи. Значно збільшити штрафи за перешкоджання (журналістській діяльності - ІФ). Тому що, справді, коли ми відразу вискакуємо в кримінальну відповідальність, то це не завжди спрацьовує, не завжди є докази й підстави. Якщо ми впровадимо суворі штрафи, це може посприяти, щоб людина, яка перешкоджає, якийсь охоронець, котрий перешкоджає діяльності журналіста, щоб він знав, що не його хазяїн, а він особисто грошима відповідатиме. Це суворі заходи, але, можливо, їх справді варто було б упровадити", - зазначив депутат.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

Порошенко назвав п'ять кроків виходу з конституційної кризи в Україні

ЄК вимагає від Таллінна привести правові норми з боротьби з расизмом і ксенофобією у відповідність із законами ЄС

Єрмак вважає, що події в КС відбулися не без зовнішнього втручання - зустріч із послами G7

КС було створено як інструмент захисту Конституції, зараз Конституцію треба захистити від її "вартових" - експерт

Питання перегляду "безвізу" ЄС з Україною на порядку денному не стоїть - Стефанішина

Другий тур виборів у громадах від 75 тис. може відбутися 15, 22 або 29 листопада і навіть у першу неділю грудня - "ОПОРА"

РФ намагається перекласти на Україну відповідальність за власну підривну діяльність у Білорусі - заступник міністра закордонних справ

Законопроект Зеленського щодо КС - це спроба потоптатися по судовій владі, вважає депутат від "ОПЗЖ" Німченко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА