12:14 17.09.2020

43% українців не знають, коли відбудуться місцеві вибори, - опитування

2 хв читати
43% українців не знають, коли відбудуться місцеві вибори, - опитування

 Лише 35% громадян Україна знають точну дату проведення голосування на місцевих виборах в Україні, 19% знають, що голосування відбудеться в жовтні, але не можуть назвати число. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", оприлюднені в четвер.

"43% узагалі не знають, коли відбудуться вибори. ... Ще 3% назвали інші дати. Про дату місцевих виборів знають переважно лише старші респонденти", - зазначається у звіті за підсумками дослідження.

69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори. 13% респондентів відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% зазначили, що знають про це частково. Порівняно високий рівень обізнаності про систему виборів демонструють старші опитані. Зате серед молодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% узагалі нічого не знають про систему виборів.

Про готовність проголосувати заявили 57% респондентів. Вагалися з відповіддю 19% опитаних, 9% заявили, що можливо візьмуть участь. 15% респондентів назвали свою участь у голосуванні малоймовірною. Зазначається, що порівняно високу готовність до участі у виборах проявляють старші категорії населення, жінки й ті респонденти, хто має високий рівень обізнаності про дату й систему виборів.

При цьому 52% опитаних очікують незначних фальсифікацій на місцевих виборах. 22% вважають, що вони будуть значними, 20% - узагалі їх не чекають. Порівняно з президентськими виборами 2019 року очікування фальсифікацій на виборах значно знизилися.

Опитування проводилося з 12 по 15 вересня 2020 року серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,4%.

Як повідомлялося, місцеві вибори в Україні відбудуться в неділю, 25 жовтня 2020 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

Голосування за внесений Зеленським законопроект про конституційне судочинство - безальтернативний шлях виходу з кризи, спровокованої КСУ - "Слуга народу"

Порошенко назвав п'ять кроків виходу з конституційної кризи в Україні

ЄК вимагає від Таллінна привести правові норми з боротьби з расизмом і ксенофобією у відповідність із законами ЄС

Єрмак вважає, що події в КС відбулися не без зовнішнього втручання - зустріч із послами G7

КС було створено як інструмент захисту Конституції, зараз Конституцію треба захистити від її "вартових" - експерт

Питання перегляду "безвізу" ЄС з Україною на порядку денному не стоїть - Стефанішина

РФ намагається перекласти на Україну відповідальність за власну підривну діяльність у Білорусі - заступник міністра закордонних справ

Законопроект Зеленського щодо КС - це спроба потоптатися по судовій владі, вважає депутат від "ОПЗЖ" Німченко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА