Політика

Держава збільшує мінімальну зарплату, щоб у людей виросли доходи - Зеленський

В умовах ринкової економіки держава не може встановлювати ціни на продукти харчування, але підвищує мінімальну заробітну плату, щоб у громадян підвищилися доходи, заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба президента.

Під час спілкування з журналістами в Тернопільській області Зеленський нагадав, що на думку низки експертів підвищення мінімальної заробітної плати є помилкою.

"Але звичайні люди, які живуть в Україні і які в більшості є платниками податків, вони радіють ... Що стосується мінімальної зарплати, то і п'ять тисяч - це нічого. Ми збільшили, наскільки змогли, з 1 вересня. З 1 січня вона буде шість тисяч , а з 1 липня або серпня - шість з половиною тисяч гривень", - зазначив президент.

Зеленський наголосив, що громадяни відчують збільшення рівня мінімальної зарплати, оскільки від неї індексуються посадові оклади бюджетників.

Він також нагадав, що на ціни на продукти впливає багато факторів, зокрема - погодні умови, обсяг врожаю, баланс експорту та імпорту, курс валюти тощо.

"Стосовно зменшення цін, то у нас ринкова економіка. Держава не може "ламати" ціни і підприємства", - заявив Зеленський.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ