17:42 22.09.2020

Єрмак зазначає, що в умовах гібридної агресії проти України необхідно збільшувати фінансування всіх органів, що займаються безпекою та обороною

3 хв читати
Єрмак зазначає, що в умовах гібридної агресії проти України необхідно збільшувати фінансування всіх органів, що займаються безпекою та обороною

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак переконаний, що в умовах гібридної агресії проти України необхідно збільшувати фінансування всіх державних структур, що відповідають за гарантування безпеки та оборони країни.

"Тиждень тривають активні дискусії щодо проекту державного бюджету на наступний рік. Скажу про те, що вразило найбільше. Це вкрай безвідповідальні намагання окремих політиків піаритися, вимагаючи скоротити статті бюджету, які передбачають збільшення можливостей для захисту держави. Урядовці запланували зростання видатків на сектор оборони та безпеки. Плюс майже 21 млрд грн. Загалом передбачено 267 млрд, це найбільше за роки незалежності", - написав він у вівторок на своїй сторінці у Facebook.

Єрмак зазначив, що справді у видатках бюджету є "дещо дивне, хоча і незначне порівняно із загальною сумою у 117 млрд грн, але етично сумнівне скорочення видатків на Міністерство оборони на 0,11%, або на 127 млн грн".

При цьому він наголосив, що інші показники у проекті держбюджету цілком виправдані: додається наступного року Службі зовнішньої розвідки, Головному управлінню розвідки Міністерства оборони, Службі безпеки, збільшення на 10,8% буде у прикордонників.

"Хіба всі вони не важливі з точки зору захисту нашої державності? Важливі. Хіба в попередні роки вони отримували стільки, як було необхідно? На жаль, ні", - пояснив керівник ОП.

Єрмак зазначив, що гібридна агресія завжди комплексна, і щоб зупинити її, потрібно залучати не лише звичну військову силу, а й весь арсенал безпеки, який виконує не менше завдань, ніж українські військові.

За його словами, якщо подивимося на видатки в Росії на сферу безпеки, а, отже, і на можливі загрози для України, то можна побачити відсутність будь-якої економії, а значить, Україна має вирівнювати свої можливості захищатися.

"Сектор оборони та безпеки - цілісний, у ньому кожен елемент має своє значення для захисту державності. Тому не можуть бути в інтересах України заклики скоротити видатки на цей сектор або на його частину. Розвідка та Служба безпеки разом зі Збройними силами забезпечують нашу самостійність, даючи можливість дипломатам шукати шлях до миру", - зазначив Єрмак.

Голова ОП також звернув увагу на те, що у проекті держбюджету передбачено збільшення видатків і на Державну службу з надзвичайних ситуацій, а повені та лісові пожежі в цьому році мали переконати всіх українських політиків, навіть найбільших популістів, у тому, що не можна економити на рятувальниках.

"Але чомусь і це викликає критику, бо управління ДСНС здійснюється через систему Міністерства внутрішніх справ, і тому зручно маніпулювати в телеефірах, що й ці гроші йдуть на МВС. А гасіння пожеж поблизу лінії розмежування на Донбасі? Це також спробуєте відділити від завдання захищати наших людей?" - обурився він.

Крім того, Єрмак ще раз назвав неприпустимим збільшення непродуктивних видатків на утримання органів влади у період економічної кризи. "Всі витрати мають бути добре обґрунтованими та нагально необхідними. Зокрема, видатки на Офіс президента будуть скорочені в процесі опрацювання законопроекту в парламенті", - запевнив він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порядок денний найближчих засідань КС говорить про те, що він став "реакційним політичним органом" - радник голови ОП

Новий склад КС буде формуватися максимально прозоро, за участю громадськості та міжнародних партнерів

Цей склад КС формувався за участю Порошенка і ще при ньому відміняв кримінальну відповідальність за незаконне збагачення - Арахамія

Рада Європи попереджає, що звільнення чинних суддів КС буде порушенням Конституції - лист до Разумкова

КС у вівторок продовжить розгляд справи про конституційність мовного закону

МЗС України ініціює співпрацю з міжнародними партнерами для подолання наслідків рішення КС

Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

Голосування за внесений Зеленським законопроект про конституційне судочинство - безальтернативний шлях виходу з кризи, спровокованої КСУ - "Слуга народу"

Порошенко назвав п'ять кроків виходу з конституційної кризи в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА