13:00 23.09.2020

Асоціація міст України просить ВР не підтримувати законопроекту про столицю

2 хв читати

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Асоціація міст України (АМУ) наголошує на необхідності відхилення законопроекту "Про місто Київ - столицю України" №2143-3, оскільки він суттєво змінює правовий статус органів місцевого самоврядування і виноситься на розгляд менш ніж на місяць до чергових виборів депутатів Київської міської ради та київського міського голови.

Як повідомляє прес-служба АМУ, у порядку денному Верховної Ради на 29 вересня - 2 жовтня заплановано розгляд проекту закону України "Про місто Київ - столицю України" №2143-3 від 24.09.2019 у другому читанні.

Асоціація міст України наголошує, що законопроект суттєво змінює правовий статус органів місцевого самоврядування та виноситься на розгляд менш ніж на місяць до чергових виборів депутатів Київської міської ради і Київського міського голови.

"Це суперечить загальноєвропейській практиці. Особливо критичним є запровадження у ст. 24 додаткових обмежень для депутатів Київської міської ради вже після висунення кандидатів політичними силами", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначено, що законопроект не відповідає ч. 2 ст. 118, ч. 1 ст. 133, ч. 2 ст. 140 Конституції України, оскільки запроваджує для органів місцевого самоврядування м. Києва правила, які суттєво відрізняються від загальних правил, що діють для інших органів місцевого самоврядування.

"Конституція передбачає для міста Києва чіткий перелік випадків, коли його правовий статус може відрізнятися від інших міст. Це питання адміністративно-територіального устрою, особливості столиці, а також особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування, які випливають із попередніх двох обставин. Натомість законопроект значно виходить за ці межі", - йдеться в повідомленні.

В АМУ також стверджують, що законопроект не врахував вітчизняної та зарубіжної критики, відхиливши, по суті, пропозицію посередництва Ради Європи у проведенні консультацій між усіма зацікавленими сторонами.

Асоціація міст України звернулася до голови парламенту, голів депутатських фракцій і груп ВР із проханням не підтримувати проекту закону.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єрмак вважає, що події в КС відбулися не без зовнішнього втручання - зустріч із послами G7

КС було створено як інструмент захисту Конституції, зараз Конституцію треба захистити від її "вартових" - експерт

Питання перегляду "безвізу" ЄС з Україною на порядку денному не стоїть - Стефанішина

Другий тур виборів у громадах від 75 тис. може відбутися 15, 22 або 29 листопада і навіть у першу неділю грудня - "ОПОРА"

РФ намагається перекласти на Україну відповідальність за власну підривну діяльність у Білорусі - заступник міністра закордонних справ

Законопроект Зеленського щодо КС - це спроба потоптатися по судовій владі, вважає депутат від "ОПЗЖ" Німченко

КС запрошує президента на зустріч у будь-якому форматі, щоб вирішити штучний конфлікт - голова суду

Голова КС: Я не звинувачую президента, але його оточення робить погану роботу

Президент вже розмовляв із головою КС і всі рішення були ухвалені з урахуванням цих переговорів - прес-секретар

Голова КС: розігнана НАЗК ситуація "все пропало" не відповідає дійсності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА