14:22 24.09.2020

Переважна більшість українців має намір голосувати на місцевих виборах - опитування

3 хв читати
Переважна більшість українців має намір голосувати на місцевих виборах - опитування

Переважна більшість громадян України (82%) планує брати участь у місцевих виборах, які відбудуться у жовтні поточного року, при цьому політична мобілізація висока у всіх регіонах України, свідчать результати соцопитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, 41,2% опитаних заявили, що братимуть участь у голосуванні, ще 40,7% сказали, що, найімовірніше, будуть голосувати. "Скоріше ні" відповіли 4,5% респондентів, ще 6,1% заявили, що не голосуватимуть. Не змогли відповісти на запитання 7,5% опитаних.

Найважливішою рисою кандидатів у міські або селищні голови громадяни вважають добропорядність - для 55,5% респондентів важлива прозорість доходів і статків, відсутність у біографії темних плям, непричетність до порушень і корупції.

Майже половина виборців вважає також важливими якостями для кандидатів наявність успішного досвіду управління суспільством (48%) і чітку програму дій (47%). Для 43% респондентів важливі відкритість і постійна комунікація кандидатів із громадянами. Більше ніж для третини громадян важливо, щоб кандидати постійно проживали в громадах, де обираються (39%), і мали команду однодумців і професіоналів, яка працюватиме в разі обрання (39%).

Понад чверть респондентів звертатимуть увагу на те, чи має кандидат досвід управління (29%) і профільну (юридична, управлінська) освіту (28%). А 19% виборців підтримуватимуть кандидатів, які розділятимуть їхні політичні погляди.

Більшість українців (57%) вважає, що вибори загалом будуть чесними.

31% опитаних у країні підтримали б на місцевих виборах ту саму партію, за яку вони проголосували б і на виборах до Верховної Ради. 28% схиляються до голосування за ту саму партію, однак не виключають, що вони можуть проголосувати за іншу політичну силу. 7,5% точно голосуватимуть за іншу партію, а 7% підтримають кандидатів, які не належать до жодної із партій. 27% не визначилися з відповіддю.

"Цікаво, що найвищий показник лояльності до обраних у 2019 році політичних партій демонструють жителі південних регіонів (41%) і виборці "Європейської солідарності" (47%). Найбільше тих, хто не виключає голосування за іншу партію - у центральних областях (31%) і серед прихильників "Батьківщини" (38%). А тих, хто хоче проголосувати за іншу партію - у східному макрорегіоні (10%) і серед тих, хто голосував за "Опозиційну платформу - за життя" (8%)", - зазначають соціологи.

Всеукраїнське дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 до 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респонденти віком від 18 років методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування дослідження здійснено в рамках проекту МАТРА посольства Королівства Нідерландів.

Місцеві вибори в Україні заплановано на 25 жовтня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський змінив голову управління СБУ в Хмельницькій області

Зеленський запропонував нові формати політики, але тільки потрібно не красти і не відмовлятися від відповідальності - радник голови ОП

Стратегічне партнерство між Україною та США розвиватиметься за будь-якого президента - глава МЗС України

Кулеба не бачить доцільності змінювати "нормандський формат"

Кулеба: Під час третього раунду переговорів з Іраном обговорюватимуть виплату компенсацій родичам загиблих у збитому літаку "МАУ"

Написання нових Мінських домовленостей пов'язане з ризиками, треба шукати рішення всередині наявних - Кулеба

Від COVID-19 помер мер Борисполя і лідер виборчих перегонів Федорчук

Клімкін розцінив рішення КС про неконституційність антикорупційної реформи як більший крок назад в євроінтеграції України

Рішення КС про неконституційність антикорупційної реформи матимуть негативні наслідки для України - нардеп Геращенко

Кошти з бюджету слід перерозподіляти на більш нагальні питання, зокрема, на дофінансування судової системи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА