20:53 25.09.2020

Резолюція ООН про право на доступ до безпечної води та санітарії стане ще одним кроком до прийняття Росією відповідальності за злочини в Криму та ОРДЛО

2 хв читати
Резолюція ООН про право на доступ до безпечної води та санітарії стане ще одним кроком до прийняття Росією відповідальності за злочини в Криму та ОРДЛО

Україна стала співавтором резолюції Ради з прав людини ООН "Права людини на безпечну воду та санітарію", в якій наголошується на важливості доступу до чистої питної води для реалізації прав кожної людини.

"Ця резолюція, як і інші міжнародно-правові інструменти у сфері міжнародного гуманітарного права і права в галузі прав людини, стане ще одним важливим засобом притягнення до відповідальності Росії через порушення соціально-економічних прав людей на окупованих територіях України, зокрема права на доступ до безпечної води та базову санітарію", - наголошується в коментарі Міністерства закордонних справ України, оприлюдненому в п'ятницю.

У МЗС наголошують, що в умовах російської агресії та окупації частини української території тема доступу до води набула для України особливого значення.

"Варварське ставлення до окупованих територій і природних ресурсів України вже призвело до справжньої екологічної катастрофи на Донбасі. Затоплення шахт і неналежне управління іншими незаконно привласненими промисловими та інфраструктурними об’єктами спричиняє забруднення ґрунтових вод, зокрема й радіоактивними відходами. Це загрожує водним ресурсам не лише окупованої частини Донбасу, а й прилеглій підконтрольній території України. Ця загроза швидко поширюється на сусідні регіони", - зазначають у міністерстві.

Також занепокоєння викликає неможливість оцінки завданої шкоди ні українськими, ні міжнародними експертами через блокування окупаційними адміністраціями доступу.

В окупованому Криму надмірна експлуатація незаконно захоплених промислових підприємств і природних ресурсів ставить під загрозу доступ до питної води для населення півострова.

"Крім того, російська окупаційна влада потребує дедалі більше води для здійснення прискореного розвитку військових об’єктів та підприємств військово-промислового комплексу, нарощування військового контингенту. Ситуація ускладнюється активним переселенням Росією своїх громадян в окупований Крим з метою заміни демографічного складу населення півострова. Такі дії держави-окупанта є воєнним злочином і вимагають відповідного реагування з боку міжнародної спільноти", - вважають у МЗС України.

"Російська Федерація як держава-окупант зобов’язана забезпечувати соціально-економічні права і потреби населення на територіях, які перебувають під її контролем, у тому числі щодо базової санітарії та безпечної води. За порушення таких зобов’язань, як і інших норм міжнародного гуманітарного права і права у галузі прав людини, РФ несе повну відповідальність. Ухвалення зазначеної резолюції стане черговим кроком до настання такої відповідальності, над чим ми наполегливо працюємо", - наголосили в міністерстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

ЄС планує санкції проти постачання іранських ракет Росії та на Близький Схід

Безугла передумала виходити з фракції "Слуга народу"

Перші поранені українські захисники прибули до Берліну на протезування - Кличко

МЗС України про загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії: закликаємо шукати вирішення ситуації шляхом конструктивного діалогу

Макрон бачить обов'язок ЄС у розширенні санкцій проти Ірану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА