Інтерфакс-Україна
20:32 26.09.2020

Учасники наради з питань роботи ТКГ обговорили виконання досягнутих в Парижі в грудні 2019 р домовленостей і наявні проблеми

3 хв читати
Учасники наради з питань роботи ТКГ обговорили виконання досягнутих в Парижі в грудні 2019 р домовленостей і наявні проблеми

Під час робочої поїздки до Донецької області Президент України Володимир Зеленський в КПВВ "Майорське" провів нараду з питань роботи Тристоронньої контактної групи.

Як повідомляє в суботу ввечері прес-служба Офісу президента, в нараді взяли участь керівник Офісу Андрій Єрмак, його заступник Роман Машовець, перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Руслан Демченко, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, міністр оборони Андрій Таран, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, директор Шостого територіального департаменту МЗС Андрій Плахотнюк, народний депутат, заступник голови делегації України в ТКГ Олександр Мережко, інші представники України в ТКГ, а також представники СММ ОБСЄ.

"На засіданні обговорили виконання домовленостей, досягнутих в Парижі під час зустрічі лідерів країн нормандської четвірки в грудні минулого року, а також проблеми, які заважають виконанню цих домовленостей. Було зазначено, що режим всеосяжного і стійкого припинення вогню є беззаперечним успіхом на шляху до досягнення миру на Донбасі", - йдеться в повідомленні.

"Дійсно, ми спостерігаємо мінімізацію втрат. На сьогодні режим тиші зберігається вже 62-й день. Хочу подякувати за витримку, перш за все, нашим військовим, подякувати командуванню ЗСУ і ООС, головнокомандувачу - за правильний підхід до армії, до кожного офіцера, до кожного солдата. І за знайдене розуміння, щоб цей перший крок до миру на Донбасі був можливий", - сказав Зеленський.

Представниця СММ ОБСЄ в Краматорську Едріна Мілфорд зазначила, що моніторингова місія фіксує набагато менше порушень з 27 липня, коли почав діяти режим стійкого і всеосяжного припинення вогню.

"За сім тижнів після початку введення додаткових заходів для сталого та всеохоплюючого режиму припинення вогню, з 27 липня до 16 вересня, було зафіксовано 1052 випадки порушень. Для порівняння, за п'ять тижнів до цього ми зафіксували 18 027 порушень", - повідомила представниця ОБСЄ, додавши, що за ці два місяці режиму тиші було зафіксовано лише одне поранення цивільної особи - в перший день його дії.

"Два місяці триває режим тиші. Не дивлячись на окремі і неприцільні постріли, режим дотримується. Ми маємо підстави вважати, що "тиша" продовжиться", - зазначив Хомчак.

Під час наради обговорили просування в питанні дзеркального розведення сил і засобів на чотирьох узгоджених ділянках, а також у питанні розмінування території Донбасу.

"На виконання домовленостей, досягнутих у Парижі, було проведено розмінування на 12 ділянках, погоджених раніше. Розміновано об’єкти водо-, газозабезпечення, потрібних для населення. На стороні, контрольованій Україною, значно зменшилася кількість людей, які підриваються", - доповів командувач ООС Сергій Кравченко.

Було також обговорено питання можливого відкриття більшої кількості КПВВ на Донбасі.

З метою прискорення переговорного процесу для досягнення великих результатів у всіх згаданих питаннях і швидкої імплементації домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" Єрмак запропонував учасникам ТКГ зустрічатися частіше.

"Я хотів би попросити представників Тристоронньої контактної групи, незважаючи на наближення зими, почати працювати щотижня. Немає сенсу затягувати процес переговорів", - зазначив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

Україна цінує діалог з Мінкультури Польщі для деполітизації питання вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії - Точицький

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

Київ та Відень посилять співпрацю для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА