13:37 28.09.2020

Україна має намір домовитися з Єврокомісією про фінансування річної програми дій щодо співпраці у сфері ядерної безпеки

2 хв читати
Україна має намір домовитися з Єврокомісією про фінансування річної програми дій щодо співпраці у сфері ядерної безпеки

 Кабінет Міністрів України схвалив проект угоди з Європейською Комісією про фінансування річної програми дій щодо співпраці у сфері ядерної безпеки.

"28 вересня на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України затвердив розпорядження, що передбачає створення правових підстав для укладення договору між урядом України та Єврокомісією у сфері ядерної безпеки. В акті пропонується схвалити проект угоди про фінансування річної програми дій щодо співпраці у сфері ядерної безпеки між урядом України та Європейською Комісією, яка діє від імені Європейського Союзу", - йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Зазначається, що проект угоди передбачає реалізацію проекту з бюджетом 6,6 млн євро (внесок ЄС – 5,9 млн євро), який складається з двох частин: інтеграція культури безпеки й операційної ефективності у сфері поводження з радіоактивними відходами в Україні та підтримка у створенні інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу, яка охоплює всю територію України.

Бенефіціаром проекту є Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Відповідно до угоди, створення автоматизованої системи радіаційного моніторингу досягатиметься шляхом інтеграції наявних об’єктових систем моніторингу в єдину систему та за допомогою модернізації застарілого обладнання, пунктів спостереження і створення ефективних процедур обміну інформацією.

"Відповідні кроки сприятимуть розширенню можливостей реагування на радіологічні ризики в Україні та ранньому попередженню європейських країн про відповідні ризики", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підписання угоди сприятиме вдосконаленню безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також екологічній реабілітації колишніх ядерних об’єктів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порядок денний найближчих засідань КС говорить про те, що він став "реакційним політичним органом" - радник голови ОП

Новий склад КС буде формуватися максимально прозоро, за участю громадськості та міжнародних партнерів

Цей склад КС формувався за участю Порошенка і ще при ньому відміняв кримінальну відповідальність за незаконне збагачення - Арахамія

Рада Європи попереджає, що звільнення чинних суддів КС буде порушенням Конституції - лист до Разумкова

КС у вівторок продовжить розгляд справи про конституційність мовного закону

МЗС України ініціює співпрацю з міжнародними партнерами для подолання наслідків рішення КС

Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

Голосування за внесений Зеленським законопроект про конституційне судочинство - безальтернативний шлях виходу з кризи, спровокованої КСУ - "Слуга народу"

Порошенко назвав п'ять кроків виходу з конституційної кризи в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА