Політика

Зеленський виступає за виплату підвищених зарплат медикам уже у вересні

Президент України Володимир Зеленський вимагає, щоб медики вже цього місяця отримали підвищені зарплати, повідомляється на сайті глави держави в понеділок.

"Уже кінець місяця, і медпрацівники за декілька днів мають одержувати зарплати, а згідно з даними, які я отримав, договорів про доплату медикам підписано менше ніж на чверть від поданих заявок. Залишається відкритим питання і щодо забезпечення понад 80% ліжок киснем для хворих на COVID-19. Усі ці питання мають бути вирішені", - сказав Зеленський під час селекторної наради з прем'єр-міністром, членами уряду та представниками правоохоронних органів.

Президент акцентував увагу на тому, що наразі дуже мало лікарень уклали угоди з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) для отримання доплат, і Міністерство охорони здоров'я має тримати цей процес під контролем.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що НСЗУ почала проводити оплати закладам за укладеними договорами для забезпечення доплат медичним працівникам з 25 вересня. "Протягом наступних двох днів 500 закладів охорони здоров'я отримають кошти. Інші заклади отримають їх після підписання ними контрактів до кінця тижня. Важливо зазначити, що понад 200 закладів ще досі не подали пропозиції про укладення договору з НСЗУ, що унеможливлює вчасну виплату доплат медичним працівникам. Контроль за виплатами – особисто на міністрі охорони здоров'я", - доповів глава уряду.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ