15:19 28.09.2020

У Житомирі "Свободі" відмовили у реєстрації кандидатів до облради через порушення гендерної квоти - "ОПОРА"

2 хв читати
У Житомирі "Свободі" відмовили у реєстрації кандидатів до облради через порушення гендерної квоти - "ОПОРА"

Житомирська обласна територіальна виборча комісія відмовила у реєстрації списку кандидатів у депутати Житомирської обласної ради від партії "ВО "Свобода" через гендерну квоту. У політсилі посилаються на технічну помилку і подали до комісії виправлений пакет документів.

У коментарі громадянської мережі "ОПОРА" голова обласної організації ВО "Свобода" Сидір Кізін розповів, що в останній день подачі документів до ТВК подали виправлені списки, тому що сталася технічна помилка, і тепер комісія має розглянути новий варіант документів.

"Конференція згідно з гендерною квотою ухвалила всі рішення. Ми подали документи на реєстрацію. (...) У результаті, у нас на третій сторінці додатка в третій п'ятірці зсунулися прізвища, і в одній п'ятірці було четверо молодих людей. Хоча конференція ухвалила все як годиться, з дотриманням гендерної квоти", - розповів Кізін.

За його словами, щойно виявили технічну помилку, одразу подали заяву з проханням не розглядати, а повернути документи. Однак ОВК відмовилася повертати документи і ухвалила рішення про відмову в реєстрації, в останній день подачі документів.

"Ми виправляємо все, як конференція ухвалила, і подаємо, вони нас відмовляються реєструвати, ми піднімаємо ЦВК, і вони нам реєструють цей пакет документів о 23:55. Вчасно ми подали, в останній день подачі, все усунули і подали. І вони зобов'язані його зареєструвати. Вони мають у п’ятиденний термін розглянути та ухвалити щодо нього рішення", - сказав Кізін.

Голова Житомирської обласної територіальної виборчої комісії Євген Лех у коментарі "ОПОРІ" зазначив, що виправлені документи ще розглядатимуть: "У них у перших трьох п'ятірках недотримання гендерної квоти. Виправлений пакет документів ми ще розглядатимемо. Закон говорить, що єдині територіальні виборчі списки не змінюються після представлення".

У частині 9 статті 219 Виборчого кодексу України зазначено, що при формуванні єдиного і територіальних виборчих списків організація партії має забезпечити присутність у кожній п'ятірці (місця з першого до п'ятого, з шостого до десятого і т. д.) кожного виборчого списку чоловіків і жінок ( не менше ніж двох кандидатів кожної статі). У разі формування організацією партії єдиного і територіальних виборчих списків із кількістю кандидатів у депутати, що не є кратною п'яти, до останніх у списку кандидатів (від 1 до 4) застосовується вимога щодо почергового включення кандидатів різної статі до списку.

Відповідно до частини 11 цієї статті Кодексу, форми єдиного і територіального виборчих списків кандидатів у депутати від організації партії затверджуються Центральною виборчою комісією і не можуть бути змінені під час виборчого процесу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Тимошенко: Непрофесійна влада продовжує зіштовхувати Україну в боргову яму, і змінити це можна на місцевих виборах

Зеленський повідомив, що найближчим часом із прем'єром оцінюватиме роботу міністрів, хтось із яких може втратити посади

Україна має право чинити на власний розсуд, якщо не виконуються такі гарантії безпеки, як Будапештський меморандум

Зеленський заявляє про виконання всіх вимог МВФ і пояснює затримку траншу протидією окремих людей

Зеленський: Якщо генпрокурор не показуватиме результатів, я можу запропонувати іншу кандидатуру

Із 7 млн га сільськогосподарських земель у держвласності залишилося трохи більше ніж 2 млн га, які передано ОТГ - Зеленський

Зеленський про загальнонаціональне опитування: Хочу отримати відповіді мільйонів людей, а не вибірку з двох тисяч громадян

ВЕЗ на Донбасі є важливим елементом завершення війни - Зеленський

Зеленський: Будемо знаходити різні підходи, щоб передавати землю місцевим громадам

У США відбудуться фінальні дебати перед виборами - останній шанс для Трампа та Байдена виступити на захист своїх кандидатур на пост президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА