Інтерфакс-Україна
20:41 30.09.2020

В ЄС розкритикували правові системи в Угорщині і Польщі

2 хв читати
В ЄС розкритикували правові системи в Угорщині і Польщі

Євросоюз у доповіді про верховенство права піддав критиці Угорщину і Польщу за те, що ці держави відкидають низку принципів ліберальної демократії.

За повідомленням європейських ЗМІ, в доповіді, підготовленій Єврокомісією, висловлюється "серйозне занепокоєння" щодо судової незалежності як в Угорщині, так і в Польщі.

У випадку з Угорщиною автори документа висловлюють стурбованість з приводу корупції, що зачіпає, зокрема, сферу політики і національні угорські підприємства.

За даними доповіді, недавні польські правові реформи, які є головним каменем спотикання між Варшавою і Брюсселем, "підвищили вплив виконавчої та законодавчої влади на судову систему і, внаслідок цього, послабили незалежність судової системи".

Міністр юстиції Угорщини Юдіт Варга назвала цю доповідь ЄС "абсурдною і оманливою".

"Доповідь Єврокомісії про верховенство права абсурдна і оманлива. Вона не може служити підставою для будь-якого подальшого обговорення на тему верховенства закону в Європейському союзі", - йдеться в заяві Варги, опублікованій в Facebook.

Напередодні офіційний представник ЄК Дана Спінант повідомила, що доповідь стане інструментом, який допоможе як державам-членам ЄС, так і Європейському парламенту для роботи з усіх аспектів, пов'язаних із правовою державою.

Як повідомляють ЗМІ, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звернувся до глави ЄК Урсули фон дер Ляєн з вимогою відставки заступника голови ЄК Віри Юрової, яка в інтерв'ю німецькому журналу "Шпігель" заявила, що Орбан будує в Угорщині "хвору демократію". Угорський прем'єр побачив у цьому образу всіх громадян Угорщини та зазначив, що подібні висловлювання суперечать неупередженій ролі Єврокомісії, передбаченої Лісабонською угодою. На його думку, заступник голови ЄК перевищила повноваження, визначені її мандатом.

Однак в Єврокомісії відхилили прохання Орбана.

Між Брюсселем і Будапештом існує затяжна напруженість, щодо підходів до демократичних норм правової держави. Досі не вичерпаний конфлікт Єврокомісії з Польщею щодо поваги європейських демократичних принципів.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто оголосив, що Будапешт створить разом із Варшавою аналітичний центр, який допоможе обом країнам протидіяти "панівним ліберальним" ідеям, що виходять від керівництва ЄС.

"Інститут буде збирати юридичні дані для того, щоб оскаржувати ліберальне ідеологічне придушення інших поглядів", - приводили західні ЗМІ слова Сійярто на спільній прес-конференції з польським колегою Збігнєвом Рау.

Угорський міністр закордонних справ зазначив, що ця установа займеться вивченням "подвійних стандартів", які, за словами Сійярто, застосовуються Брюсселем щодо Угорщини і Польщі. Він заявив, що оскільки політика Будапешта і Варшави "ясно просуває свої національні інтереси і базується на християнських засадах", обидві ці країни "часто неприємні міжнародному ліберальному мейнстріму".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Конференція URC2025 в Римі продемонструвала високий рівень підтримки України - Зеленський

Партія "ГОЛОС" заявляє про "політичну розправу" над Шабуніним

Рубіо про зустріч Трампа та Сі: "Я думаю, що шанси високі"

Трамп про черговий удар по Україні: Я знаю. Ви побачите, що відбуватиметься далі

МЗС України не відомо про "новий підхід" РФ до врегулювання війни в Україні, про який повідомив Рубіо після зустрічі з Лавровим

Раді пропонують змінити виборче законодавство з урахуванням сучасних викликів

Європартнери почали формування фонду зменшення ризиків для ВДЕ в Україні з першого внеску від ЄС в EUR180 млн – ЄБРР з URC-2025

ТЕКСТ: Заява лідерів Великої Британії, Франції та України за підсумками зустрічі коаліції охочих

Поки Путін відмовляється від миру, ми мобілізуємо більше підтримки для України - Стармер

Київ та Відень посилять співпрацю для запуску Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА