Інтерфакс-Україна
17:14 05.10.2020

Євросоюз має намір обговорювати проблеми в боротьбі з корупцією в Україні під час саміту Україна-ЄС

2 хв читати
Євросоюз має намір обговорювати проблеми в боротьбі з корупцією в Україні під час саміту Україна-ЄС

У рамках саміту ЄС-Україна європейська сторона має намір порушити питання незалежності антикорупційних органів та стан боротьби з корупцією загалом. Про це напередодні саміту, який відбудеться у вівторок у Брюсселі, повідомив високопоставлений європейський чиновник.

"Обговорюватимемо всі сфери. На порядку денному буде питання щодо незалежності Спеціалізованого антикорупційного бюро або ж справ Вищого антикорупційного суду, які було закрито раніше цього року без того, щоб ухвалити будь-яке рішення. Ці елементи будуть на порядку денному, ми запитуватимемо про них й обговорюватимемо їх із нашими колегами з України", - повідомив він.

Йтиметься також і про імплементацію закону щодо національної безпеки, що "буде дуже важливим елементом".

Він зазначив, що в Меморандумі про взаєморозуміння щодо виділення макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро передбачено, що українська сторона внесе поправки до законодавства у сфері судової реформи, беручи до уваги думку Венеціанської комісії, також є проблема з виконанням закону про національну безпеку, де прогрес був досить обмеженим, є проблеми з реформуванням Служби безпеки, яка "не повинна мати своєї судової влади або слідства, що може призвести до корупції".

"Це проблема. Ми також маємо бути впевнені, що новий прокурор відданий реформуванню всієї системи прокуратури в Україні й підтримує співпрацю з консультативною місією ЄС в Україні з певних питань. З Україною це завжди про те, наскільки наповнена порожня склянка. Найімовірніше, склянка наполовину наповнена, якщо ви подивитеся на те, що було вкладено - було створено інституції, схвалено законодавство. Але склянка наполовину порожня, коли ви подивитеся на конкретні результати. Наприклад, кількість тих, хто був засуджений і посаджений до в'язниці за корупцію, дуже незначно, порівняно з країнами ЄС. Це складна ситуація", - змалював він ситуацію.

Крім того, європеєць знову заявив, що закон про локалізацію "не відповідає Угоді про асоціацію в рамках глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, так само як і СОТ".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

Понад 7 млн канадців проголосували на виборах до опублікування всіх передвиборчих програм

Порошенко обговорив з головою МЗС Польщі євроінтеграцію України та мирний процес

Глави МЗС Польщі та США обговорили стан переговорів щодо миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА