Інтерфакс-Україна
18:30 06.10.2020

ЄС та виконавча рада ОЗХЗ обговорять найближчим часом реакцію на отруєння Навального

2 хв читати
ЄС та виконавча рада ОЗХЗ обговорять найближчим часом реакцію на отруєння Навального

Реакція на отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального найближчими днями обговорюватиметься в ЄС та виконавчій раді Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), порушення конвенції про заборону хімічної зброї не може залишитися безкарним, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт.

"Активний обмін думками з питання подальших кроків найближчими днями відбудеться у виконавчій раді ОЗХЗ і в колі партнерів із ЄС. Застосування хімічної зброї - це серйозний прецедент і не може залишитися без наслідків", - йдеться у заяві Зайберта, що надійшла до "Інтерфаксу".

Раніше ОЗХЗ поширила заяву про те, що Навальний був отруєний різновидом нервовопаралітичної речовини "Новачок", яка не значиться в списках додатку про хімічні речовини до Конвенції про заборону хімічної зброї.

"Цей інгібітор холінестераза не внесений до додатку про хімічні речовини конвенції", - йдеться в заяві.

Експерти ОЗХЗ, проаналізувавши біоматеріал Навального, дійшли висновку, що структурно він має характеристики, схожі на дві інші речовини сімейства "Новачок", які внесені до додатку.

Загалом до списку раніше були внесені чотири різновиди "Новачка". У листопаді 2019 року після цього Конференція держав-учасниць конвенції схвалила пропозиції Росії і "трійки" західних країн про внесення до списків конвенції чотирьох небезпечних хімікатів сімейства "Новачок".

До списку 1 конвенції, де тепер містяться "Новачки", вносяться хімічні речовини, які можна використовувати для виготовлення хімзброї або як зброю. Виробництво понад 100 грамів таких речовин на рік, згідно з конвенцією, має декларуватися в ОЗХЗ. Крім того, одна держава може володіти максимум тонною цих речовин. До цього списку, зокрема, належить іприт і рицин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Мерц зазнав поразки в першому турі виборів канцлера

Результати 1-го туру президентських виборів у Румунії свідчать про роботу РФ з просування на Заході своїх наративів - Климпуш-Цинцадзе

Комітет Ради у вівторок схвалить проєкт закону про ратифікацію угоди зі США, 8 травня проголосують, вважає Железняк

Трамп заявив про можливість залучення президента Туреччини до справи припинення війни між Росією і Україною

"Слуга народу" підтримує ратифікацію угоди про створення американсько-українського інвестиційного фонду – Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА