11:32 14.10.2020

У МЗС України занепокоєні переобранням РФ до РПЛ ООН і відзначають віддалення Ради від власних ідеалів

2 хв читати
У МЗС України занепокоєні переобранням РФ до РПЛ ООН і відзначають віддалення Ради від власних ідеалів

Україна як відповідальний партнер у міжнародних відносинах висловлює занепокоєнням переобранням до складу Ради РФ як держави, яка проводить репресії місцевого населення на окупованих територіях, ідеться в коментарі Міністерства закордонних справ України щодо переобрання України до РПЛ ООН, оприлюдненому в середу

"Не може не викликати занепокоєння продовження потрапляння до складу Ради, у тому числі у результаті останніх виборів, держав, які здійснюють свідому політику придушення прав власних громадян, а деякі проводять неоімперську агресивну політику проти сусідніх держав та репресії місцевого населення на окупованих територіях", - ідеться в коментарі.

У МЗС заявили про наміри виконувати зобов'язання перед власним народом, зокрема тими, хто страждає від російської окупації в Криму та на Донбасі. "На постійній основі порушуватимемо перед Радою проблематику російської агресії, привертатимемо увагу до злочинів і грубих порушень прав людини, які чинить РФ як держава-окупант, працюватимемо над більш активним залученням РПЛ... для припинення порушень прав людини та полегшення долі незаконно ув’язнених Росією українських громадян. І надалі докладатимемо зусиль для наповнення Кримської платформи правозахисним компонентом", - ідеться в документі.

У коментарі наголошується, що Україна залишається відданою забезпеченню прав людини і готова й надалі працюватиме разом із партнерами, щоб РПЛ змогла забезпечувати і захищати права людини на глобальному рівні, незважаючи на те, що "сьогодні Рада за своїм складом все далі віддаляється від досягнення ідеалів, закладених лідерами держав у 2005 році".

Україна як держава-засновниця ООН є відданою принципам і цілям Статуту ООН і Загальної декларації прав людини, наголошують у МЗС, і нагадують, що Україна від самого початку підтримала заснування РПЛ ООН у 2006 році й увійшла до її першого членського складу. Стійкий міжнародний мир і безпека не можуть бути досягнуті у відриві від забезпечення прав і свобод людини, наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Генеральна асамблея ООН переобрала Україну до РПЛ ООН 13 жовтня з мандатом на 2021-2023 роки, що підтвердило авторитет нашої держави у головному правозахисному органі ООН.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Україна повинна стати активним учасником загальноєвропейської дискусії про майбутнє Об'єднаної Європи

Кримська платформа - це дуже важлива ініціатива України з метою не дозволити міжнародному співтовариству забути проблему Криму - президент Латвії

Порядок денний саміту НАТО ще не затверджено, про участь України говорити зарано - віце-прем'єр Стефанішина

Зеленський обговорив євроінтеграційні прагнення України з представниками Бенілюксу

Збори ініціативної групи всеукраїнського референдуму не можуть бути проведені онлайн - роз'яснення комітету Ради

Єрмак: Ймовірно, незабаром відбудеться зустріч Зеленського і Байдена

Єрмак спростував інформацію про нібито перешкоджання ним зустрічі Блінкена з Епіфанієм

Україна та США досягли домовленостей, важливих для української безпеки і реформ - Кулеба

Блінкен запевнив, що США ні з ким не домовлятимуться стосовно України без неї - Кулеба

Кулеба та Блінкен обговорили розвиток стратегічного партнерства України та США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА