18:05 20.10.2020

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів - КВУ

2 хв читати
Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів - КВУ

Представники "Комітету виборців України" фіксують аномальне зростання кількості виборців у більше ніж 20 громадах, що може свідчити про використання технології "виборчого туризму", метою якої є спотворення результатів виборів в окремих громадах.

На прес-конференції у вівторок голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що цілі групи виборців могли змінити виборчу адресу в результаті фінансової мотивації, тому в день голосування вони можуть організовано прибувати до громад і голосувати за певних кандидатів чи політичні сили.

"Найбільша кількість "виборчих туристів" - у курортній Кароліно-Бугазькій ОТГ в Одеській області. У вересні кількість виборців у громаді зросла майже на 13% - з 4 097 до 4 610. Якщо вони організовано візьмуть участь у голосуванні, це означає, що за явки майже 40% кожен четвертий виборець може бути учасником схеми зі спотворення результатів виборів", - зазначив він.

Кошель розповів, що протягом місяця різко зросла кількість виборців у Фонтанській сільській громаді в Одеській області (плюс 745 нових виборців), Слобідсько-Кульчієвецькій громаді Хмельницької області (плюс 239), Студеніківській (плюс 183) і Козинській (плюс 171) громадах у Київській області.

За його словами, в умовах гострої конкуренції навіть декілька десятків голосів фінансово мотивованих "виборчих туристів" можуть вплинути на результати голосування. Коли ж до таких схем включають сотні виборців - це прямий шлях до фальсифікацій.

"Тому не виключено, що в день виборів ми можемо побачити спроби блокування роботи таких груп, зокрема силовим шляхом", - зазначив Кошель.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шольц сумнівається у можливості заборони видачі шенгенських віз росіянам

Уряд напрацював необхідні акти для максимального виконання Угоди про асоціацію з ЄС - Стефанішина

Єрмак: Заборона на видачу шенгенських віз росіянам – пріоритетна мета нового пакета санкцій ЄС

Відносини з Росією після війни залежатимуть від того, що буде з нею в майбутньому – Єрмак

Єрмак: Ми не втрачаємо сподівання на більш проукраїнську позицію Китаю

Зеленський обговорив із президентом Гани питання продовольчої безпеки та підтримки України в міжнародних організаціях

Уряд Японії пішов у відставку

Зеленський обговорив із президентом Конго подолання продовольчої кризи

Раді пропонують удосконалити відповідальність за колабораціонізм

Зеленський закликав Білла Клінтона використати особистий авторитет для привернення уваги світу до ядерних загроз РФ на Запорізькій АЕС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА