16:37 21.10.2020

Суди РФ винесли постанови про виселення з території Криму майже 600 українців - МЗС України

3 хв читати
Суди РФ винесли постанови про виселення з території Криму майже 600 українців - МЗС України

Суди Росії винесли постанови про виселення з території окупованого Криму майже тисячі осіб, з яких майже 600 є громадянами України, повідомила посол з особливих доручень політичного директорату Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько.

"Російські суди винесли постанови про виселення з території Криму майже тисячі осіб, з них майже 600 - громадяни України. Також відбувається порушення міжнародного гуманітарного права, як переселення російською владою власного населення на територію АРК. За інформацією міжнародних організацій, понад 140 тис. росіян змінили місце реєстрації на Крим", - сказала вона на конференції "Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації" в середу.

Герасько наголосила, що Росія порушує в окупованому Криму цивільні права.

"Згідно з Гаазькими конвенціями, Росія як держава-окупант не має права нав'язувати своє громадянство. Але, як ми всі знаємо, РФ автоматично розповсюдила своє громадянство на всіх громадян України в Криму й осіб без громадянства. Це рішення мало абсолютно негативні наслідки для прав на проживання та свободу пересування", - зазначила вона.

За словами представниці МЗС, також у Криму спостерігається порушення прав на правосуддя, оскільки Росія як окупаційна держава не виконала жодної статті гаагських конвенцій і не зберегла законодавства України на території Криму.

"Ба більше, після так званого референдуму 2014 року Росія перекваліфікувала вже винесені вироки за власним законодавством, і навіть почала застосовувати законодавство для боротьби з екстремізмом і тероризмом на випадки, які сталися до окупації Криму", - додала Герасько.

Вона зазначила, що РФ порушує в окупованому Криму основоположне право на життя, свободу і безпеку, уможливлюючи насильницьке зникнення людей, за час окупації в Криму зникли більше ніж 40 людей, серед них проукраїнські й кримськотатарські активісти, журналісти.

"Також Росія порушує права заарештованих. Їм відмовляють у медичній допомозі, якщо вони не йдуть на співпрацю зі слідством, і протиправно переводять із Криму до колоній на території Росії, тримають у нелюдських умовах, не дають українським дипломатам доступу до власних громадян, кажучи про пріоритетність російського громадянства", - пояснила посол з особливих доручень політичного директорату МЗС.

Окрім того, Росія порушує свободу думки, совісті, переконань, релігії. В Криму, зокрема, була заборонена українська греко-католицька церква, "Свідки Єгови", переслідують прихильників мусульманських груп, яких вважають екстремістськими і терористичними організаціями. Влада переслідує людей за висловлення незгоди з російським керівництвом за критику окупації Криму, навіть в інтернеті, публікацію в соцмережах матеріалів, які вважаються екстремістськими, додала Герасько. Вона зазначила, що Росія постійно порушує права журналістів, свободи на мирні зібрання та асоціації, право на збереження самобутності культури і традицій. Також в окупованому Криму порушуються майнові права, оскільки було експропрійовано багато приватного, державного, комунального майна України.

Представниця МЗС наголосила, що Україна прикладає надзвичайно багато зусиль з метою припинення з боку РФ порушень прав людини, використовуючи при цьому майданчики міжнародних організацій і Міжнародного суду ООН.

Водночас Герасько визнала, що, хоча міжнародні організації констатують у доповідях про порушення прав людини, міжнародного гуманітарного права в Криму і закликають РФ припинити такі порушення, але ефективних механізмів для примусу РФ дотримуватися положень міжнародного права не існує.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Колишнього політв'язня Кремля Сущенка обрали першим заступником голови Черкаської облради

Татаров про пікети з вимогою його відставки: Моя позиція незмінна – тільки українські інтереси

Україна закликала світ посилити тиск на РФ – МЗС з нагоди 26-річчя Будапештського меморандуму

США припинили п'ять програм культурного обміну з Китаєм

Переговори між ЄС і Великою Британією призупинені через розбіжності

Разумков прогнозує, що наступного пленарного тижня ВР зможе продовжити на рік дію закону про особливий статус Донбасу

Екстрадиція бійців на вимогу РФ підриває обороноздатність України - "Голос"

Україна має виділяти на армію більше ніж 3% ВВП, але наразі перевага надається іншим силовикам - Порошенко

Шмигаль розраховує на ратифікацію Угоди про політспівробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство з Великою Британією до кінця року

"Євросолідарність" готова вже завтра вносити зміни до закону робочої групи і посилювати кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях - нардеп Геращенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА