Інтерфакс-Україна
16:32 23.10.2020

У "Голосі" пропонують зробити роботу місцевих рад більш прозорою

2 хв читати
У "Голосі" пропонують зробити роботу місцевих рад більш прозорою

Народні депутати з фракції "Голос" Володимир Цабаль і Роман Лозинський пропонують удосконалити контроль громадян за роботою місцевих рад.

Співавтори двох законопроектів (№4256 і 4257) пропонують штрафувати за неоприлюднену, несвоєчасно оприлюднену або неповне оприлюднення інформації про голосування секретаря ради, який відповідає за оприлюднення таких відомостей. Народні депутати за порушення закону в цій сфері пропонують збільшити вп'ятеро штрафи (нині розміри штрафу становлять від 425 до 850 грн).

"Голосування кожного депутата місцевих рад - один із найважливіших видів інформації, яка обов'язково має бути відкритою для громадян. Адже це єдиний спосіб дізнатися, наскільки депутати виконують свої передвиборчі обіцянки, які рішення підтримують, а які ні... Тому дуже важливо, щоб така інформація оприлюднювалася вчасно. Саме відкритість інформації про поіменне голосування дасть змогу виборцям стежити за роботою місцевих депутатів і контролювати їх", - зазначає один з авторів Цабаль.

За його словами, відкриті й своєчасні дані про голосування депутатів - єдиний спосіб для виборців зробити висновки про його роботу та про виконання його передвиборчих обіцянок.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, народні депутати зареєстрували в парламенті в п'ятницю законопроекти про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо забезпечення прозорості та відкритості діяльності місцевих рад та інших суб'єктів владних повноважень (№4257) та про внесення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення прозорості та відкритості місцевих рад шляхом визначення відповідальних осіб за оприлюднення результатів поіменних голосувань (№4256).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА