Інтерфакс-Україна
17:18 26.10.2020

Зміна Виборчого кодексу України незадовго до виборів суперечить загальним найкращим міжнародним практикам - БДІПЛ ОБСЄ

1 хв читати
Зміна Виборчого кодексу України незадовго до виборів суперечить загальним найкращим міжнародним практикам - БДІПЛ ОБСЄ

У БДІПЛ ОБСЄ зазначають, що внесення змін до виборчого законодавства незадовго до проведення місцевих виборів в Україні, суперечить міжнародній практиці.

"Зміни до Виборчого кодексу допомогли усунути деякі невідповідності, які в ньому були... при цьому вони також містили деякі значні зміни, зокрема зміни до виборчої системи держави, які були схвалені безпосередньо незадовго до виборів, що суперечить загальним найкращим практикам у світі", - сказала керівник місії спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ Інгібйoрг Сольрун Гісладоттір на онлайн-конференції в понеділок.

За її словами, оновлений Виборчий кодекс є інклюзивним, однак заполітизованим в окремих моментах, і в ньому враховано не всі рекомендації, які надавало БДІПЛ.

"Однією з позитивних змін українського виборчого законодавства є спрощення процедури реєстрації виборців, а також зміни виборчої адреси, як раніше рекомендувала наша організація. При цьому тільки 100 тис. виборців цього разу змогли скористатися цією можливістю", - сказала вона.

До позитивних моментів нового Виборчого кодексу керівник місії віднесла гендерну квоту для списків кандидатів у депутати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА