Інтерфакс-Україна
19:54 26.10.2020

Уперше за шість років війни внутрішньо переміщені особи змогли проголосувати на місцевих виборах

2 хв читати
Уперше за шість років війни внутрішньо переміщені особи змогли проголосувати на місцевих виборах

Віце-прем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначає, що вперше за шість років війни на Донбасі внутрішньо переміщені особи змогли проголосувати на місцевих виборах в Україні.

"Я вважаю, що всі, хто має право голосувати, повинні мати можливість його реалізувати, якщо це не піддає ризикам. Мене дуже засмучує той факт, що хтось був обмежений у своєму праві проголосувати. І я хотів би все-таки з позитивом дивитися на ситуацію: вперше за шість років війни, яка відбувається з 2014 року, громадяни України, які є внутрішньо переміщеними особами, отримали право голосу на місцевих виборах. Раніше цього права у них не було. На місцевих виборах 2015 року у них не було можливості голосувати, тому що було очікування, що вони повернуться назад і зможуть голосувати в Горлівці, Донецьку тощо", - сказав він в ефірі програми "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24".

Резніков також зазначив, що 1,5 млн українців сьогодні вважаються внутрішньо переміщеними особами, оскільки вони зареєстровані у відповідному реєстрі, але, за деякими даними, постійно проживають на підконтрольній території України 1 мільйон осіб.

"500 тис. зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, насправді, проживають на сьогодні на тимчасово окупованих територіях. І залежно від обмежень, які є на КПВВ, вони не перетинають (лінії розмежування - ІФ). І вони зареєстровані у всій території України, вони не зареєстровані на території Донецької або Луганської областей. Вони зареєстровані і в Києві, і в Харкові, повернулися на тимчасово окуповані території і залишилися там на період карантинних обмежень", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нав'язувати Україні відмову від євроатлантичного курсу ніхто не має права - Чернєв

Угорська нація очікує від ЄС об'єднання, але без України, – Орбан

Партія "Європейська солідарність" заявляє про скасування раніше підписаного відрядження Порошенка до Брюсселя

ЗАЕС є проблемою як для російської, так і для української сторони – Зеленський

Питання територій після припинення вогню дасть можливість закінчити війну, але Україна не визнає окуповані райони російськими – Зеленський

Трамп поговорив з Путіним, заявляє про тисячі українських військових в російському оточенні, яким попросив зберегти життя

Вимоги Путіна щодо перемир'я це умови для знищення України - Мережко

Половина українців проти відмови від територій "за жодних обставин" - КМІС

США обговорювали з Україною питання контролю над територією, однією з електростанцій та членство в НАТО

Допомога військовим від громади столиці збільшиться ще на 500 млн грн – Кличко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА