15:43 29.10.2020

До профільного комітету ВР надійшов терміновий висновок Венеціанської комісії та БДІПЛ щодо законопроекту про всеукраїнський референдум

2 хв читати
До профільного комітету ВР надійшов терміновий висновок Венеціанської комісії та БДІПЛ щодо законопроекту про всеукраїнський референдум

До комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування офіційно надійшов терміновий загальний висновок Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) і Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) щодо законопроекту №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум".

Як повідомляє в четвер інформаційне управління Апарату Ради, висновок було прийнято на онлайн-засіданні 124-ї пленарної сесії Венеціанської комісії 8-9 жовтня 2020 року. Документ стосується відповідності законопроекту міжнародним стандартам, зокрема Кодексу належної практики щодо референдумів, розробленому Венеціанською комісією і підтриманому статутними органами Ради Європи, а також Копенгагенському документу ОБСЄ 1990 року.

У висновку враховано попередні рекомендації Венеціанської комісії про правові рамки проведення національних референдумів в Україні та звіти БДІПЛ та ПАРЄ про вибори, які проводять в Україні.

Під час підготовки законопроекту про народовладдя через всеукраїнський референдум (№3612) до другого читання комітет на своєму засіданні розглянув зауваження і пропозиції, що надійшли від суб'єктів права законодавчої ініціативи, зокрема й ті, що були спрямовані на реалізацію окремих рекомендацій, висловлених у попередньо наданому комітету спільному висновку Венеційської комісії. За результатами розгляду цього законопроекту в другому читанні комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити в другому читанні та в цілому проект закону №3612.

Однак із огляду на висновки Венеціанської комісії і профільного Бюро ОБСЄ, а також зауваження Головного юридичного управління Апарату Ради, документ наразі допрацьовують з урахуванням вищезазначених пропозицій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США за допомогою українських лобістів готують нові санкції проти "Північного потоку 2"

У президента Польщі вшанували пам'ять жертв Голодомору в Україні

Порошенко: Правда про Голодомор потрібна для європейського майбутнього України

Посли країн G7 під час зустрічі з главою ФДМ підтвердили свою підтримку прозорої приватизації держактивів

ВР має ухвалити в цілому компромісний законопроект про відновлення е-декларування наступного тижня - Арахамія

У "Євросолідарності" заявляють, що доопрацьований Урядом проект держбюджету-2021 не може бути ухвалено

Консультації щодо держбюджету-2021 розпочнуться наступного тижня - нардеп

ОПЗЖ не підтримає законопроект Про держбюджет-2021, якщо не буде зменшено фінансування силових структур - Бойко

Арахамія: якщо "карантин вихідного дня" не спрацював, ВР наступного тижня запропонує його скорегувати

Законопроект про підтримку малого та середнього бізнесу має набути чинності до 9 грудня – Арахамія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА