20:21 29.10.2020

Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

2 хв читати
Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

Ситуація навколо рішення Конституційного Суду (КС) щодо невідповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства вказує на можливість існування плану, спрямованого проти основ української державності, і демонструє аналогії з подіями 2010-2014 років, коли в Україні активізувалася діяльність російських агентів впливу, зазначає секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"Ряд останніх подій, пов'язаних з рішеннями КС, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. У цьому випадку КС виступає "криголамом" досягнень України на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів", - написав Данілов на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер увечері.

Секретар РНБО висловив припущення, що ситуацією, що склалася, "диригують" певні зовнішні і внутрішні сили, зацікавлені в максимальному послабленні української влади та згортанні європейської інтеграції. "На жаль, простежується аналогія з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських "агентів впливу", згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд Януковича (екс-президент України в 2010-2014 рр. Віктор Янукович - ІФ) своїм рішенням дав можливість узурпувати владу. Наслідки відомі", - наголосив Данілов.

Він також нагадав, що в лютому 2019 року КС скасував закон про незаконне збагачення, внаслідок чого було закрито кримінальні провадження, а своїм рішенням від 27 жовтня поточного року фактично ліквідував е-декларування, зазначивши, що це призведе "до не просто негативних, а до катастрофічних наслідків і у внутрішньо-, і у зовнішньополітичному вимірі".

За словами секретаря РНБО, це призведе до формування повної недовіри у відносинах України з ЄС та євроатлантичним співтовариством, ставиться під загрозу існування безвізового режиму, унеможливлюється співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, створюються ризики для отримання країною плану дій з членства в НАТО. Усе це, у свою чергу, призведе до нагнітання соціальної напруги, поглиблення економічної кризи, зростання та радикалізації протестних настроїв.

"У цьому контексті не можна не помітити, що скандальне рішення було ухвалено одразу після закінчення місцевих виборів, результати яких створили низку нових викликів. Синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій", - резюмував Данілов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський закликає негайно зупинити ескалацію палестинсько-ізраїльського конфлікту

Кличко закликав місцевих лідерів консолідуватися на базі "УДАРу"

Профільний комітет рекомендує Раді підтримати за основу законопроект про дерадянізацію українського законодавства

До Ради проходять "Слуга народу", "Євросолідарність", ОПЗЖ і "Батьківщина" - опитування "Рейтингу"

Комітет міністрів Ради Європи підтримав рішення про ситуацію з правами людини в Криму, яке засуджує окупацію півострова

Україна повністю готова пройти етап отримання ПДЧ і набути статусу члена НАТО

В "ОПЗЖ" обшуки у Медведчука вважають "помстою" та "політичною розправою"

"ОПЗЖ" вимагає невідкладного проведення виборів у 18 ОТГ на Донбасі

Парламент може ухвалити законопроект про службу в органах місцевого самоврядування восени - Корнієнко

Законопроект про місцевий референдум перебуває на обговоренні ВР - Стефанчук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА