20:21 29.10.2020

Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

2 хв читати
Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

Ситуація навколо рішення Конституційного Суду (КС) щодо невідповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства вказує на можливість існування плану, спрямованого проти основ української державності, і демонструє аналогії з подіями 2010-2014 років, коли в Україні активізувалася діяльність російських агентів впливу, зазначає секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"Ряд останніх подій, пов'язаних з рішеннями КС, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. У цьому випадку КС виступає "криголамом" досягнень України на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів", - написав Данілов на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер увечері.

Секретар РНБО висловив припущення, що ситуацією, що склалася, "диригують" певні зовнішні і внутрішні сили, зацікавлені в максимальному послабленні української влади та згортанні європейської інтеграції. "На жаль, простежується аналогія з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських "агентів впливу", згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд Януковича (екс-президент України в 2010-2014 рр. Віктор Янукович - ІФ) своїм рішенням дав можливість узурпувати владу. Наслідки відомі", - наголосив Данілов.

Він також нагадав, що в лютому 2019 року КС скасував закон про незаконне збагачення, внаслідок чого було закрито кримінальні провадження, а своїм рішенням від 27 жовтня поточного року фактично ліквідував е-декларування, зазначивши, що це призведе "до не просто негативних, а до катастрофічних наслідків і у внутрішньо-, і у зовнішньополітичному вимірі".

За словами секретаря РНБО, це призведе до формування повної недовіри у відносинах України з ЄС та євроатлантичним співтовариством, ставиться під загрозу існування безвізового режиму, унеможливлюється співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, створюються ризики для отримання країною плану дій з членства в НАТО. Усе це, у свою чергу, призведе до нагнітання соціальної напруги, поглиблення економічної кризи, зростання та радикалізації протестних настроїв.

"У цьому контексті не можна не помітити, що скандальне рішення було ухвалено одразу після закінчення місцевих виборів, результати яких створили низку нових викликів. Синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій", - резюмував Данілов.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" пропонує "Самопомочі", "Свободі", "Голосу", "Батьківщині", "НРУ" та "УГП" створити більшість у Львівській облраді - Синютка

МЗС України вважає реакцію Білорусі на протести біля білоруського посольства "надмірно емоційною та загалом безпідставною"

Мінськ підготував санкційний список проти деяких офіційних осіб України - МЗС Білорусі

Київрада обере секретаря 1 грудня - Кличко

Взаємини України та США більшою мірою залежатимуть від того, як Київ справляється зі своїми внутрішніми проблемами - депутат Немиря

Білорусь вручила послу України ноту протесту

Порошенко закликав новообрану владу Львівської ОТГ до конструктивної співпраці

Робоча група ВР погодила повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування та умисне неподання декларації - Разумков

Кравчук закликав російську делегацію ТКГ офіційно визначити свою позицію щодо виконання Паризьких домовленостей "нормандської четвірки" до кінця року

Кравчук висловив рішучий протест делегації РФ в ТКГ через вбивство українського військовослужбовця Мінкіна на Донбасі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА