Інтерфакс-Україна
20:21 29.10.2020

Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

2 хв читати
Данілов після рішення КС побачив аналогії з подіями 2010-2014 років

Ситуація навколо рішення Конституційного Суду (КС) щодо невідповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства вказує на можливість існування плану, спрямованого проти основ української державності, і демонструє аналогії з подіями 2010-2014 років, коли в Україні активізувалася діяльність російських агентів впливу, зазначає секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

"Ряд останніх подій, пов'язаних з рішеннями КС, дає вагомі підстави вважати, що існує цілісний план, спрямований проти основ української державності. У цьому випадку КС виступає "криголамом" досягнень України на шляху до європейської і євроатлантичної інтеграції, руйнуючи антикорупційне законодавство, ухвалюючи персонально спрямовані рішення щодо антикорупційних органів", - написав Данілов на своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер увечері.

Секретар РНБО висловив припущення, що ситуацією, що склалася, "диригують" певні зовнішні і внутрішні сили, зацікавлені в максимальному послабленні української влади та згортанні європейської інтеграції. "На жаль, простежується аналогія з подіями 2010-2014 років, коли відбувалася активізація російських "агентів впливу", згортався європейський вектор розвитку, а Конституційний Суд Януковича (екс-президент України в 2010-2014 рр. Віктор Янукович - ІФ) своїм рішенням дав можливість узурпувати владу. Наслідки відомі", - наголосив Данілов.

Він також нагадав, що в лютому 2019 року КС скасував закон про незаконне збагачення, внаслідок чого було закрито кримінальні провадження, а своїм рішенням від 27 жовтня поточного року фактично ліквідував е-декларування, зазначивши, що це призведе "до не просто негативних, а до катастрофічних наслідків і у внутрішньо-, і у зовнішньополітичному вимірі".

За словами секретаря РНБО, це призведе до формування повної недовіри у відносинах України з ЄС та євроатлантичним співтовариством, ставиться під загрозу існування безвізового режиму, унеможливлюється співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, створюються ризики для отримання країною плану дій з членства в НАТО. Усе це, у свою чергу, призведе до нагнітання соціальної напруги, поглиблення економічної кризи, зростання та радикалізації протестних настроїв.

"У цьому контексті не можна не помітити, що скандальне рішення було ухвалено одразу після закінчення місцевих виборів, результати яких створили низку нових викликів. Синхронізація цих подій свідчить про цілеспрямованість і продуманість антидержавних дій", - резюмував Данілов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Євросолідарність" вважає суд над заступником Кличка Прокопівим спробою залякати опозицію

Рубіо анонсував масштабну реорганізацію Держдепу США

Климпуш-Цинцадзе про умови для припинення вогню: якщо це правда, то США не налаштовані на пошук досягнення тривалого миру

Нардеп Сірко не вірить, що США робило чи буде робити офіційні пропозиції з визнання Криму російським

Домовленості про мир не мають порушувати Конституцію України - Мережко

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА