11:10 31.10.2020

Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

2 хв читати
Підтримка антикорупційних інститутів є важливим зобов'язанням програми МВФ – Фонд

Запуск комплексної електронної системи розкриття інформації про активи і доходи високопосадовців у 2016 році був і залишається важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією, і його не слід скасовувати, йдеться у відповіді представника прес-служби Міжнародного валютного фонду на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

"Підтримка і підвищення ефективності всіх українських антикорупційних інститутів є ключем до досягнення сильнішого і справедливішого зростання і, отже, важливим зобов'язанням у рамках програми, яку підтримує МВФ", – наголошується в документі.

МВФ нагадав, що створення ефективної системи протидії корупції було найважливішим елементом взаємодії фонду з Україною впродовж останніх кількох років.

Щодо поточної програми stand by представник МВФ зазначив, що обговорення невирішених питань тривають.

МВФ 9 червня цього року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3, 6 млрд (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

Після виділення першого траншу було заплановано чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року – із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня – наступного. Розміри другого і третього траншу – по $700 млн, третього – $560 млн і заключного четвертого – $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія з першого перегляду програми працюватиме 13-23 липня, проте цей план був порушений.

До програми МВФ також прив'язане інше міжнародне фінансування України. Зокрема, успішний перший перегляд програми stand-by дасть змогу отримати вже схвалені $350 млн від Світового банку і EUR600 млн від ЄС.

За даними джерел агентства "Інтерфакс-Україна", наразі програма stand-by фактично поставлена на паузу, а рішення Конституційного суду про часткове скасування антикорупційної реформи, поява проекту держбюджету-2021 з дефіцитом до 6% ВВП і законопроектів у Раді з податковими винятками лише додає питань.

Представник МВФ у вересні не зміг назвати можливу дату місії для першого перегляду програми stand-by і виділення її другого траншу. Він нагадав, що підтримка незалежності, цілісності НАБУ, САП і ВАКС – попередня умова цієї програми підтримки МВФ.

Водночас президент України Володимир Зеленський минулого тижня заявив про виконання всіх вимог МВФ і висловив думку, що затримка фінансування пов'язана з протидією окремих людей, які працюють проти держави.

Глава держави після рішення Конституційного Суду також відзначив прихильність антикорупційній реформі і готовність захистити досягнення останніх років у цій сфері.

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Колишнього політв'язня Кремля Сущенка обрали першим заступником голови Черкаської облради

Татаров про пікети з вимогою його відставки: Моя позиція незмінна – тільки українські інтереси

Україна закликала світ посилити тиск на РФ – МЗС з нагоди 26-річчя Будапештського меморандуму

США припинили п'ять програм культурного обміну з Китаєм

Переговори між ЄС і Великою Британією призупинені через розбіжності

Разумков прогнозує, що наступного пленарного тижня ВР зможе продовжити на рік дію закону про особливий статус Донбасу

Україна може вступити в НАТО до 2030 року

Екстрадиція бійців на вимогу РФ підриває обороноздатність України - "Голос"

Україна має виділяти на армію більше ніж 3% ВВП, але наразі перевага надається іншим силовикам - Порошенко

Шмигаль розраховує на ратифікацію Угоди про політспівробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство з Великою Британією до кінця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА