Інтерфакс-Україна
11:13 31.10.2020

Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

3 хв читати
Москва надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення в Карабасі будуть перенесені на територію Вірменії – МЗС РФ

МЗС Росії в суботу випустило заяву у зв'язку зі зверненням прем'єр-міністра Республіки Вірменія Нікола Пашиняна до президента Російської Федерації Володимира Путіна, в якій підтверджується прихильність Росії союзницьким зобов'язанням щодо Вірменії.

"Відповідно до договору Росія надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення перенесуться безпосередньо на територію Вірменії", – йдеться в заяві на сайті російського зовнішньополітичного відомства.

У МЗС РФ знову закликали сторони нагірно-карабаського конфлікту "до негайного припинення вогню, деескалації напруженості і повернення до субстантивних переговорів з метою досягнення мирного врегулювання на основі базових принципів у руслі домовленостей, досягнутих міністрами закордонних справ Російської Федерації, Азербайджанської Республіки і Республіки Вірменія в Москві 10 жовтня цього року".

У заяві МЗС РФ наголошується, що у зв'язку зі зверненням прем'єра Вірменії Нікола Пашиняна до президента РФ Володимира Путіна з проханням почати консультації з метою визначення виду та обсягу допомоги, яку Росія може надати Вірменії, "підтверджуємо прихильність Російської Федерації союзницьким зобов'язанням щодо Республіки Вірменія, що, зокрема, випливають із Договору про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу між Російською Федерацією і Республікою Вірменія від 29 серпня 1997 р".

"Низка статей цього Договору передбачають конкретні дії в разі виникнення загрози збройного нападу або акту агресії на територію одне одного", – нагадали в російському МЗС.

У Вірменії в місті Гюмрі діє 102-га російська військова база. 20 серпня 2010 року Росія і Вірменія продовжили термін дії договору про розміщення бази до 2044 року.

У суботу в МЗС Вірменії повідомили, що Пашинян направив Путіну листа, "детально окресливши ситуацію, що склалася внаслідок турецько-азербайджанської військової агресії проти Нагірного Карабаху, і наявні виклики". "У листі, зокрема, відзначено залучення іноземних терористів з Близького Сходу в бойових діях проти Нагірного Карабаху", – повідомили в МЗС Республіки.

Згідно з повідомленням, враховуючи факти наближення бойових дій до кордонів республіки Вірменія, домагань на територію Вірменії, прем'єр-міністр звернувся до президента РФ з проханням почати невідкладні консультації щодо визначення виду і розміру сприяння, які Росія може надати Вірменії для гарантування безпеки, ґрунтуючись на союзницьких відносинах між Вірменією та Росією, а також на ст.2 Угоди "про дружбу, співробітництво і взаємне сприяння" від 29 серпня 1997 року".

Міноборони Азербайджану 27 вересня заявило про початок військової операції на всій лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту. Вірменія заявила про напад на невизнану Нагірно-Карабахську Республіку з боку Азербайджану. Бойові дії в зоні конфлікту тривають, сторони несуть втрати в живій силі та техніці.

Прес-секретар ОДКБ Володимир Зайнетдінов повідомив "Інтерфаксу" раніше в суботу, що Єреван поки що не звертався по допомогу в Організацію Договору про колективну безпеку (ОДКБ). "Поки що в Секретаріат ОДКБ від вірменської сторони жодних звернень по допомогу не надходило", – сказав він.

До ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія й Таджикистан.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд долучив до матеріалів справи про санкції проти Порошенка рішення ЄСПЛ про захист прав підсанкційних осіб

Стратегія нацбезпеки США націлена на економпартнерство та процвітання для досягнення миру та майбутнього України – посол

Питання проведення виборів потребує серйозного обговорення за участі всіх гілок влади – перший віцеспікер Ради Корнієнко

Розмови про вибори можливі лише після припинення вогню, заявляють в партії "Удар"

Україна підготує відповіді щодо політичних та юридичних викликів виборів під час воєнного стану

Поспіх із виборами може поставити під сумнів їх легітимність - нардеп

Верховна Рада продовжує роботу над законопроєктом про Державну ветеранську патронатну службу – Тарасенко

Для виборів потрібно безпекові умови, перемир'я і завершення воєнного стану - думки експертів та політиків

У ХАМАС погодяться скласти зброю в Газі тільки після створення палестинської держави

Унаслідок корупційного скандалу рейтинги Зеленського та його партії знизились приблизно на 4% – U electoral data Project

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА